De 1991 a 2000

XXIX Concurs, any 1991

Veus femenines

1er. Sung-Eun Kim (Corea)
2on. Larisa Rogovets (Ucraïna)
        Valeria Stenkina (Rússia)
3er. Elen Chkonia (Geòrgia)
       Fabienne Chanoyan (França)

Veus masculines

1er. Lado Ataneli (Geòrgia)
2on. Dimitri Kanevsky (Rússia)
        Egils Silins (Letònia)
3er. Na Yun Kyu (Corea)

Premis especials

Al millor intèrpret de la Categoria Lied: ex-aequo Maria Kowollik (Alemanya) i Verònica Cangemi (Itàlia)
A una mezzo-soprano finalista: Montserrat Torruella (Espanya)
Al millor intèrpret de Verdi: Fabienne Chanoyan (França)
Al millor intèrpret de Mozart: Xiao-Qun Chen (Corea)
Al millor intèrpret de Schubert: Verónica Cangemi (Itàlia)
A la millor soprano lleugera: Emi Hishiki (Japó)
A un tenor finalista: Arturo València (Mèxic)
Borsa d’estudis “Fundació Sant Joaquim”: Jordi Galofré (Espanya)
Borsa d’estudis “Fundació Sant Joaquim”: Antonio Comas (Espanya)
Borsa d’estudis “Diputació de Barcelona”: Olga Bacali (Grècia)
Borsa d’estudis “Mercedes Viñas”:Mireia Casas (Espanya)
Borsa d’estudis “Ajuntament de Moià”: Lucia Megyesi (Hongria)
Borsa d’estudis “Madronita Andreu”: Rosa Maria Gutièrrez (Espanya)
Borsa d’estudis “Col.legi d’Advocats de Barcelona”: Pavel Smirnov (Rússia)
Borsa d’estudis “Accademia Chigiana” de Siena: José Mauricio Sánchez de la Parra (Espanya)
Borsa d’estudis “Accademia di Osimo”, Itàlia: Dorota Radomska (Polònia)
Borsa d’estudis “Gino Bechi” per al curs Paul Schilhawsky: Murshamal Ussenbajewa (Kazakhstan)
Borsa d’estudis “Joan Oncina”: Jordi Galofré (Espanya)
Borsa d’estudis “Teatre Fortuny” de Reus: Anna Albelda (Espanya)
Premi al millor cantant espanyol: ex-aequo Montserrat Torruella i Jordi Galofré
Premi “Grup de Liceístes del 4rt i 5è pis”: Montserrat Torruella (Espanya)
Premi “Amics de l’Òpera de Sabadell”, “Don Pasquale”:Norina, Sung-Eun Kim (Corea)

XXX Concurs, any 1992

Veus femenines

1er. Violeta Urmana (Lituània)
2on. Maria Costanza Nocentini (Itàlia)
3er. Akemi Sakamoto (Japó)
       Yolanda Auyanet (Espanya)

Veus masculines

ler. Desert
2on. Werner Van Mechelen (Bèlgica)
3er. Oscar Samano (Mèxic)
       Andrei Grigoriev (Rússia)

Premis especials

A la millor mezzo-soprano: Violeta Urmana (Lituània)
Al millor intèrpret de Schubert: Werner Van Mechelen (Bèlgica)
Al millor intèrpret de Rossini: Maria Costanza Nocentini (Itàlia)
Borsa d'estudis «Fundació Sant Joaquim»: Jordi Galofré (Espanya)
Borsa d'estudis «Accademia di Osimo»: Violeta Urmana (Lituània)
Borsa d'estudis «Accademia di Osimo» (suggerits): Carmen Gurban (Rumania) i Askar Abdrazakov (Bachkíria)
Borsa d'estudis “Diputació de Barcelona”: Cristina Gallardo Domas (Xile)
Borsa d'estudis «Mercedes Viñas»:María del Pilar Jurado (Espanya)
Borsa d'estudis «Madronita Andreu»: Maya Boog (Suissa)
Borsa d'estudis «Accademia Chigiana» de Siena: Askar Abdrazakov (Bachkíria)
Borsa d'estudis «Fundació Sant Joaquim»: Ignàci Gomar (Espanya)
Borsa d'estudis «Col·legi d'Advocats de Barcelona»: Taras Shtonda (Ucraïna)
Borsa d'estudis «Curs Paul Schilhawsky»: Luciano di Pasquale (Itàlia)
Borsa d'estudis «Joan Oncina»: Jaime Olivés (Espanya)
Borsa d'estudis «Teatre Fortuny de Reus»: Isabelle Kabatu (Bèlgica)
Borsa d'estudis «Katia Richiarelli»: Anna Ferraz (Portugal) i Elizaveta Bakerkina (Rússia)
Premi «Òpera de Locarno»: Cristina Gallardo Domas (Xile)
Premis Teatre «Miguel de Cervantes»: Violeta Urmana (Lituània) i Maria Costanza Nocentini (Itàlia)
Premi «Grup de Liceistes de 4rt. I 5è pis»: Yolanda Auyanet (Espanya)
Premi «Plácido Domingo»: Yolanda Auyanet (Espanya)
Premi «Amics de l’Òpera de Sabadell», «Madama Butterfly»: Akemi Sakamoto (Japó)

XXXI Concurs, any 1993

Veus femenines

1er. Darina Takova (Bulgària)
        Irina Tchistiakova (Rússia)
2on. Petra-Maria Schnitzer (Austria)
Snejana Dramtcheva (Bulgària)
3er. Irino Gordei (Rússia)
       Bridgett Hooks (Estats Units)

Veus masculines

ler. Desert
2on. Walter Fraccaro (Itàlia)
        Yasuro Horiuchi (Japó)
3er. Pavel Daniliouk (Rússia)
        Shigehiro Sano (Japó)

Premis especials

Al millor intèrpret d'Oratori-Lied: Reginaldo Pinheiro (Brasil)
A una mezzo-soprano finalista: Irina Tchistiakova (Rússia)
Al millor intèrpret de Verdi: Walter Fraccaro (Itàlia)
Al millor intèrpret de Mozart: Mauro Utzeri (Itàlia)
A la millor soprano lleugera: Darina Takova (Bulgària)
Al millor intèrpret de Schubert: Sandra Zeltzer (França)
Al millor intèrpret de Rossini: Svetlana Argenbaeva (Bashkiria)
Borsa d'estudis « Diputació de Barcelona »: Mireia Casas (Espanya) i Mary Carmen Montoya (Espanya)
Borsa d'estudis «Mercedes Viñas»: Jordi Manyoses (Espanya)
Borsa d'estudis «Ajuntament de Moià»: Oana Andra Ulieriu (Rumania)
Borsa d'estudis «Madronita Andreu»:Vladimir Stoianov (Bulgària)
Borsa d'estudis «Accademia Chigiana» de Siena: Lubomir Tchernev (Bulgària)
Borsa d'estudis «Fundació Sant Joaquim»: Dzemil Redzepi (Kossovo) i Emili Rosés (Espanya)
Borsa d'estudis «Col·legi d'Advocats de Barcelona»: Mary Carmen Montoya (Espanya)
Borsa d'estudis «Curs Paul Schilhawsky»: Maria do Rosario Dias Ferreira (Portugal)
Borsa d'estudis «Joan Oncina»: Jordi Manyoses (Espanya)
Premi «Amics de l’Òpera de Sabadell», «L’elisir d’amore»: Adina, Ae-Kyung Shin (Corea)

XXXII Concurs, any 1994

Veus femenines

1er. Larisa Rudakova (Rússia)
2on. Rosita Frisani (Itàlia)
         Khibla Gerzmava (Abkhàzia)
3er. Margarita Nekrasova (Rússia)

Veus masculines

ler. Desert
2on. Badri Maisuradze (Geòrgia)
3er. Georgi Mirostranoff (USA)
        Hirohisa Tsuji (Japó)

Premis especials

Al millor intèrpret d'Oratori-Lied: Hirohisa Tsuji (Japó) i Philippe Barret (França)
Al millor intèrpret de Música Russa: Margarita Nekrasova (Rússia) i Marina Rodríguez Cusí (Espanya)
Al millor intèrpret de Verdi: Rosita Frisani (Itàlia)
Al millor intèrpret de Mozart: Gemma Bertagnoli (Itàlia) i Nana Gordaze (Geòrgia)
A la millor soprano lleugera: Milagros Poblador (Espanya)
Bossa d'estudis «Accademia di Osimo»: Stalislavs Chevets (Rússia), Ileana Tonca (Romania) i René Velázquez (Mèxic)
Borsa d'estudis « Diputació de Barcelona »: María José Riñón (Espanya)
Borsa d'estudis «Ajuntament de Moià»: Hélène Bernardy (Bèlgica)
Borsa d'estudis «Accademia Chigiana» de Siena: Carlos Almaguer (Mèxic)
Borsa d'estudis «Fundació Sant Joaquim»: Carmen Aparicio (Espanya) i Mireia Pintó (Espanya)
Borsa d'estudis «Col·egi d'Advocats de Barcelona»: Sandrine Eyglier (França)
Borsa d'estudis «Curs Francesc Viñas de Lied i Òpera de Mozart»: Hiroko Masaki (Japó)
Borsa d'estudis «Joan Oncina»: Daniel Muñoz (Espanya)
Borsa d'estudis «Vicente Sardinero»: Nikolay Nazarov (Rússia)
Premi al millor cantant Espanyol: Milagros Poblador
Premi «Grup de Liceistes de 4rt. I 5è pis»: Milagros Poblador (Espanya)
Premi «Amics de l’Òpera de Sabadell», «Il Trovatore»: Ernesto Grisales (Colòmbia)

XXXIII Concurs, any 1996

Veus femenines

1er. Kyng Hwa Cho (Corea)
2on. Paola Cigna (Itàlia)
3er. Ofelia Sala (Espanya)

Veus masculines

ler. Krzysztof Borysievicz (Polònia)
2on. Aik Martirossian (Armènia)
3er. Aquiles Machado (Veneçuela)

Premis especials

Al millor intèrpret d'Oratori-Lied: Jana Korschikova (Rússia)
Al millor intèrpret de Música Russa: Aik Martirossian (Armènia) i Krzysztof Borysievicz (Polònia)
Al millor intèrpret de Mozart: Arantxa Armentia (Espanya)
Borsa d'estudis «Accademia di Osimo»: Ofelia Sala Piqueras (Espanya)
Borsa d'estudis “Diputació de Barcelona”: Xavier Galan (Espanya)
Borsa d'estudis «Ajuntament de Moià»: Maria Luisa Martín Espada (Espanya)
Borsa d'estudis «Accademia Chigiana» de Siena: Barbara Haveman (Holanda)
Borsa d'estudis «Fundació Sant Joaquim»: Josep Viada (Espanya) i Ezequiel Casamada (Espanya)
Borsa d'estudis «Col·legi d'Advocats de Barcelona»: Carlos Almaguer (Méxic)
Borsa d'estudis «Curs Francesc Viñas de Lied i Òpera de Mozart»: Anna Dzionek-Kwiatkowska (Polònia)
Borsa d'estudis «Joan Oncina»: Josep Viada (Espanya)

XXXIV Concurs, any 1997

Veus femenines

ler. Desert
2on. Maria José Moreno (Espanya)
        Olga Mykytenko (Ucraïna)
3er. Soraya Chaves (Argentina)

Veus masculines

ler. Zeljko Lucic (Iugoslàvia)
2on. Taras Chtonda (Ucraïna)
3er. Luciano Miotto (Itàlia)

Premis especials

Al millor intèrpret de Música Russa: Konstantin Andreev (Ucraïna)
Al millor intèrpret de Wagner: Michaela Schuster (Alemanya)
Al millor intèrpret de Mozart: Angel Eugenio Rodríguez Ribero (Espanya)
A un finalista tenor: Deng Feng Zhao (Xina)
Al millor cantant espanyol: Maria José Moreno
Premi «Grup de Liceístes 4rt. i 5è. pis»: Angel Eugenio Rodríguez Rivero (Espanya)
Borsa d'estudis «Accademia di Osimo»: Olga Mykytenko (Ucraïna)
Borsa d'estudis “Diputació de Barcelona”: Angel Eugenio Rodríguez Rivero (Espanya)
Borsa d'estudis «Ajuntament de Moià»: Elena Ristuccia (Itàlia)
Borsa d'estudis «Accademia Chigiana» de Siena: Guergana Gueleva (Bulgària)
Borsa d'estudis «Col·legi d'Advocats de Barcelona»: Lianna Harutyunyan (Armènia)
Borsa d'estudis «Curs Francesc Viñas de Lied i Òpera de Mozart»: Sylvia Hamvasi (Hongria)
Borsa d'estudis «Joan Oncina»: Sabina Puértolas (Espanya)
Borsa d'estudis «Dalton Baldwin»: Angel Eugenio Rodríguez Rivero (Espanya)
Borsa d'estudis «Fundaçao de Casa de Mateus»: Soraya Chaves (Argentina)

XXXV Concurs, any 1998

Veus femenines

ler Desert
2on Anna Ivànova-Todorova (Bulgària)
       Elena de la Merced (Espanya)
3er Suzannah Clarke (Regne Unit)

Veus masculines

ler Markus Eiche (Alemanya)
2on Carlos Almaguer (Mèxic)
3er Young Joo Kim (Corea)

Premis especials

Al millor intèrpret d'Oratorio-Lied: Ex aequo Istvan Kovacs (Hongria) i Markus Eiche (Alemanya)
Al millor intèrpret de Mozart: Mariusz Kwiecien (Polònia)
Al millor intèrpret de Schubert: Mariselle Martínez (Xile)
Al millor intèrpret de Donizetti: Elena de la Merced (Espanya)
A un finalista tenor: Jae Chul Bee (Corea)
Al millor contra-tenor del Concurs: Jordi Domènech (Espanya)
Al millor cantant espanyol: Elena de la Merced
Contracte per a l'Òpera d'Hamburg: Suzannah Clarke (Regne Unit)
Premi "Grup de Liceístes 4rt. i 5è pis": Mariola Cantarero (Espanya)
Borsa d'estudis "Accademia di Osimo":Young Jeo Kim (Corea)
Borsa d'estudis "Diputació de Barcelona": Andrea Ferreira (Brasil)
Borsa d'estudis "Ajuntament de Moià":Luis Rodrigues (Portugal)
Borsa d'estudis "Accademia Chigiana" de Siena: Jeannine Hirzel (Suïssa)
Borses d'estudis "Escuela Superior de Música Reina Sofía": Lorenzo Carola (Itàlia) i Alejandro Jiménez (Espanya)
Borsa d'estudis "Dalton Baldwin": Assumpta Mateu (Espanya)
Borsa d'estudis "Fundaçao Casa de Mateus": Monika Walerowicz (Polònia)
Borses d'estudis "Col·legi d'Advocats" de Barcelona: Naomi Arima (Japó) i Marcello Vannucci (Brasil)
Borsa d'estudis "Curs Francesc Viñas" de Lied i Òpera de Mozart: Marina Pardo (Espanya)
Borsa d'estudis "Joan Oncina": Jung Pill Ryu (Corea)
Borses d'estudis "Accademia del Teatro", Cagli (Itàlia): Mariola Cantarero (Espanya) i a tots els finalistes.

XXXVI Concurs, any 1999

Veus femenines

1er. Petia Petrova (Bulgària)
2on. María Francisca Beaumont (Espanya)
3er. Abbie Furmansky (Estats Units)

Veus masculines

ler. Giuseppe Filianoti (Itàlia)
2on. Carles Cosias (Espanya)
3er. Jaroslaw Brek (Polònia)
        Dong-Jik You (Corea)

Premis especials

Al millor intèrpret de Música Russa: Ex aequo Irma Gigolashvili (Geòrgia) i Natalia Gavrilan (Moldàvia)
Al millor intèrpret d'Oratori-Lied: Jaroslaw Brek (Polònia)
Al millor intèrpret de Donizetti: Carles Cosias (Espanya)
A un finalista tenor: Giusseppe Filianoti (Itàlia)
Al millor cantant espanyol: Carles Cosias
Contracte per a l’Òpera d’Hamburg: Giusseppe Filianoti (Itàlia)
Premi “Grup de Liceístes 4rt. i 5è pis”: Mariola Cantarero (Espanya)
Borsa d'estudis “Diputació de Barcelona”: Mariola Cantarero (Espanya)
Borsa d'estudis «Ajuntament de Moià»: Claudia Pereira (Portugal)
Borsa d'estudis «Accademia Chigiana» de Siena: Aya Makino (Japó)
Borsa d'estudis «Escuela Superior de Música Reina Sofía»: Cecil van de Sant (Holanda) i Vicenç Esteve (Espanya)
Borsa d'estudis «Dalton Baldwin»: Mª Pilar Burgos (Espanya)
Borsa d'estudis «Fundaçao Casa de Mateus»: Ioulia Nejentseva (Rússia)
Recital «Fundació Mies van der Rohe»: Jaroslaw Brek (Polònia)
Borsa d'estudis «Col·legi d'Advocats de Barcelona»: Goulnara Mourzieva (Tartària) i Zhanna Nimenska (Ucraïna)
Borsa d'estudis «Curs Francesc Viñas» de Lied clàssic alemany i melodia francesa: Simon Chaussé (Canadà)
Borsa d'estudis «Joan Oncina»: Irakly Grigalashvili (Geòrgia)
Borsa d'estudis «Accademia del Teatro» de Cagli (Itàlia) a tots els finalistes.

XXXVII Concurs, any 2000

Veus femenines

ler Desert
2on Byoung-Ju Kim (Corea)
3er Mi Soon Jang (Corea)

Veus masculines

ler Matthias Rexroth (Alemanya)
2on Salvador Carbó (Espanya)
       Seok-Be Ha (Corea)
3er Myoung-Won Han (Corea)

Premis especials

Al millor intèrpret de Música Russa: Mikhail Davydov (Rússia)
Al millor intèrpret de Donizetti: Mi Soon Jang (Corea)
Al millor contra-tenor del Concurs: Matthias Rexroth (Alemanya)
Al millor cantant espanyol:Salvador Carbó
Premi "Grup de Liceístes 4rt. i 5è pis": Salvador Carbó (Espanya)
Borsa d'estudis "Diputació de Barcelona":Mikhail Davydov (Rússia)
Borsa d'estudis "Accademia di Osimo": Myoung-Won Han (Corea)
Borsa d'estudis "Ajuntament de Moià":Aleksandra Kurzak (Polònia)
Borsa d'estudis "Accademia Chigiana" de Siena: Elisabeth Martirosyan (Geòrgia)
Borses d'estudis "Escuela Superior de Música Reina Sofía": Graziela Valceva (Bulgària) i Natalia Evstafyeva (Rússia)
Borsa d'estudis "Dalton Baldwin": Cristina Obregón (Espanya)
Borsa d'estudis "Fundaçao Casa de Mateus": Jeannine Hirzel (Suissa)
Borses d'estudis "Col·legi d'Advocats" de Barcelona: Cleo Mitilineou (Grècia) i Elisa Vélez (Espanya)
Borsa d'estudis "Curs Francesc Viñas" de Lied clàssic alemany i melodia francesa: Enric Martínez-Castignani (Espanya)
Borsa d'estudis "Joan Oncina": Ernesto José Morillo (Veneçuela)
Bossa d'estudis "Virginia Zeani": Rosa Mª Hernández Zambrano (Mèxic) i Serena Daolio (Itàlia)
Borses d'estudis "Accademia del Teatro", Cagli (Itàlia), a tots els finalistes.