De 2001 a 2010

XXXVIII Concurs, any 2001

Veus femenines

1er Georgeta Girgore (Romania)
2on Nino Surguladze (Geòrgia)
3er Hiroko Koda (Japó)

Veus masculines

1er Desert
2on Javier Franco (Espanya)
       Tae –Hyun Kim (Corea)
3er Metodie Bujor (Moldàvia)

Premis especials

Al millor intèrpret de Música Russa: Tatiana Menchikova (Rússia)
Al millor intèrpret de Zarzuela: Antonio Moreno (Espanya)
Al millor intèrpret de Mozart: Se-Jin Lee (Corea)
A la millor soprano lleugera: Hiroko Koda (Japó)
Al millor cantant espanyol: Javier Franco
Premi “Amics de l’Opera de Sabadell”: Nino Surguladze (Geòrgia)
Premi "Grup de Liceístes 4rt. i 5è pis": Javier Franco (Espanya)
Borsa d'estudis "Diputació de Barcelona": Hyun Kyung Son (Corea)
Borsa d'estudis "Accademia di Osimo": Metodie Bujor (Moldàvia)
Borsa d'estudis "Ajuntament de Moià": Nadine Weissmann (Alemanya)
Borsa d'estudis "Accademia Chigiana" de Siena: Carina Mkrtychyan (Rússia)
Borses d'estudis "Escuela Superior de Música Reina Sofía": Susana Santiago(Espanya) i Nino Surguladze (Geòrgia)
Borsa d'estudis "Dalton Baldwin": Bettina Smith (Noruega)
Borsa d'estudis "Fundaçao Casa de Mateus": Se-Jin Hwang (Corea)
Borses d'estudis "Col·legi d'Advocats" de Barcelona: Allison Bell (Austràlia), Yoon-Mi Hwang (Corea) i Raquel Lucena (Espanya)
Borsa d'estudis "Curs Francesc Viñas" de Lied clàssic alemany i melodia francesa: Kyu-Hee Cho (Corea)
Borsa d'estudis "Joan Oncina": Jung-Pill Ryu (Corea)
Borsa d'estudis "Virginia Zeani": Arturo Martín (México)
Borses d'estudis "Accademia del Teatro", Cagli (Itàlia): Veronica Amarres (Rússia)

XXXIX Concurs, any 2002

Veus femenines

1er Angela Marambio (Xile)
2on Micaela Carosi (Itàlia)
3er Nuria Orbea (Espanya)

Veus masculines

1er Woo-Kyung Kim (Corea)
2on Alex Vicens (Espanya)
3er Germán Villar (Espanya)

Premis especials

Al millor intèrpret d'Oratori-Lied: Nuria Orbea (Espanya)
Al millor intèrpret de Sarsuela: Germán Villar (Espanya) i Alex Vicens (Espanya)
Al millor intèrpret de Música Espanyola: Nuria Orbea (Espanya)
Al millor cantant espanyol: Alex Vicens
Premi "Amics de l'Opera de Sabadell": Micaela Carosi (Itàlia)
Premi "Grup de Liceístes 4rt. i 5è pis": Sandra Pastrana (Espanya)
Premi Teatre de l' Opera de Leipzig: Angela Marambio (Xile)
Borsa d'estudis "Diputació de Barcelona": Doroteya Doroteeva (Bulgària)
Borsa d'estudis "Accademia di Osimo": Germán Villar (Espanya)
Borsa d'estudis "Ajuntament de Moià": Joan Martín-Royo (Espanya)
Borsa d'estudis "Accademia Chigiana" de Siena: Sandra Pastrana (Espanya)
Borses d'estudis "Escuela Superior de Música Reina Sofía": Angela Marambio (Xile) i
Woo-Kyung Kim (Corea)
Borsa d'estudis "Dalton Baldwin": Ivan Geissler (França)
Borsa d'estudis "Fundaçao Casa de Mateus": Serhiy Mahera (Ucrania)
Borses d'estudis "Curs Francesc Viñas" d'Opera Italiana: Maria Garina (Moldàvia) i Manon Evrard (França)
Borsa d'estudis "Curs Francesc Viñas" de Lied clàssic alemany i melodia francesa: Markus Matheisl (Alemanya)
Borsa d'estudis "Joan Oncina": Luis Casanova (Espanya)
Borses d'estudis "Accademia del Teatro", Cagli (Itàlia) i Ana Agathonos (Grècia)

XL Concurs, any 2003

Veus femenines

1er Caterina-Cellia Costea (Romania)
2on Se-Jin Lee (Corea)
3er Elena Manistina (Rússia)

Veus masculines

1er Desert
2on Desert
3er Gioacchino Livigni (Estats Units)
       Joan Martín-Royo (Espanya)

Premis especials

Al millor intèrpret de Mozart: Joan Martín-Royo (Espanya)
Al millor intèrpret d’Oratori-Lied: Christian Miedl (Alemanya)
Al millor intèrpret de Sarsuela: Armando Noguera (Argentina)
Al millor contra-tenor del Concurs: Ex aequo: Yuri Minenko (Ucraina), Florin Ouatu (Rumania)
Al millor cantant espanyol: Joan Martín-Royo
Premi Teatre de l’ Òpera de Leipzig: Hye Soo Sonn (Corea)
Premi “Amics de l’Òpera de Sabadell”: Gioacchino Livigni (Estats Units)
Premi Audició “Gran Teatre del Liceu”, reservat a cantants espanyols: Gustavo Casanova , Mª Eugenia Enguita, Sandra Galiano, Alicia García Muñoz, Minerva Moliner , Julio Morales, Arturo Pastor
Borsa d'estudis "Diputació de Barcelona": Yanna Osipova (Rússia)
Borsa d'estudis "Ajuntament de Moià": Iva Danova (Bulgària)
Premi "Grup de Liceístes 4rt. i 5è pis": Sandra Galiano (Espanya)
Borsa d'estudis "Accademia di Osimo": Armando Noguera (Argentina)
Borsa d'estudis "Accademia Chigiana" de Siena: Anna Lissovskaia (Rússia)
Borsa d'estudis "Dalton Baldwin": Bernadetta Golebiowska (Polònia)
Borsa d'estudis "Fundaçao Casa de Mateus": Claudia Rodríguez (Mèxic)
Borsa d'estudis "Accademia del Teatro", Cagli (Itàlia): Yosep Kang (Corea)
Borsa d'estudis “Académie de Musique de Sion": Natacha Kowalski (Bèlgica)
Borsa d'estudis "Joan Oncina": Dong Won Kim (Corea)
Borsa d’Estudis ”Accademia Internazionale di Canto Città di Pesaro”:Elena Belakova (Rússia)
Borses d'estudis "Curs Francesc Viñas" d’Opera Italiana: Narine Ananikyan (Armènia)
Borsa d'estudis "Curs Francesc Viñas" de Lied clàssic alemany i melodia francesa: Iwona Sobotka (Polònia)

XLI Concurs, any 2004

Veus femenines

1er Tatiana Mazurenko (Rússia)
2on Jee Hye Sohn (Corea)
3er Desert

Veus masculines

1er Antonio Gandía (Espanya)
2on Dmitry Korchak (Rússia)
3er Wojciech Gierlach (Polònia)
      Tuncay Kurtoglu (Turquia)

Premis especials

A un finalista tenor: Antonio Gandía (Espanya)
Al millor intèrpret de Verdi: Tatiana Mazurenko (Rússia)
Al millor intèrpret de Sarsuela: Israel Lozano (Espanya)
Al millor intèrpret de Schubert: Evgenia Grekova (Rússia)
Al millor cantant espanyol: Antonio Gandía
Premi Teatre de l’ Òpera de Leipzig: Wilfried Staber (Àustria)
Premi “Amics de l’Òpera de Sabadell”: Dmitry Korchak (Rússia)
Premi Audició “Gran Teatre del Liceu”, reservat a cantants espanyols: Carmen Avivar, Ainhoa Zuazua, Montserrat Melero, Tina Gorina, Itziar Lesaka, Alberto Núñez, Isaac Galán
Premis "Escuela Superior de Música Reina Sofía": Tatiana Mazurenko (Rússia) i Antonio Gandía (Espanya)
Premi "Grup de Liceístes 4rt. i 5è pis": Isaac Galán (Espanya)
Borsa d'estudis "Diputació de Barcelona": Isaac Galán (Espanya)
Borsa d'estudis "Ajuntament de Moià": Anthony Costanzo (Estats Units)
Borsa d'estudis "Accademia di Osimo": Wojciech Gierlach (Polònia)
Borsa d'estudis "Accademia Chigiana" de Siena: Obed Ureña (Suïssa)
Borsa d'estudis "Dalton Baldwin": Shadi Torbey (Bèlgica)
Borsa d'estudis "Fundaçao Casa de Mateus": Ainhoa Zuazua (Espanya)
Borsa d'estudis "Accademia del Teatro", Cagli (Itàlia): Bogdan-Ionut Mihai (Romania)
Borsa d'estudis "Joan Oncina": Bruno Ribeiro (Portugal)
Borsa d’Estudis ”Accademia Internazionale di Canto Città di Pesaro”: Jee Hye Sohn (Corea)
Borses d'estudis "Curs Francesc Viñas" d’Opera Italiana: Guilherme Pires (Brasil) i Yosep Kang (Corea)
Borsa d'estudis "Curs Francesc Viñas" de Lied clàssic alemany i melodia francesa: Dominik Nekel (Àustria)

XLII Concurs, any 2005

Veus femenines

1er Serena Daolio (Itàlia)
2on Kari Postma Sundan (Noruega)
3er Albina Shagimuratova (Rússia)

Veus masculines

1er Vasily Ladiuk (Rússia)
2on Desert
3er Pavel Kudinov (Rússia), Vitaly Bilyy (Ucraïna)

Premis especials

Al millor intèrpret d’Oratori-Lied: Myung-Hee Hyun (Corea)
Al millor intèrpret de Verdi: Serena Daolio (Itàlia)
Al millor intèrpret de Música Russa: Aleksandra Kovalevich (Rússia)
Premi Teatre de l’ Òpera de Leipzig: Kari Sundan (Noruega)
Premi “Cia. Ópera Sao Paulo”: Serena Daolio (Itàlia)
Premi “Amics de l’Òpera de Sabadell”: Serena Daolio (Itàlia)
Premis "Escuela Superior de Música Reina Sofía": Serena Daolio (Itàlia) i Vasily Ladiuk (Rússia)
Premi Festival de Música Clàssica “El Convent”(Blanes): Isaac Galán (Espanya)
Premi "Grup de Liceístes 4rt. i 5è pis": Pilar Vázquez (Espanya)
Borsa d'estudis "Diputació de Barcelona": Isaac Galán (Espanya)
Borsa d'estudis "Ajuntament de Moià": Oscar Roa (Mèxic)
Borsa d'estudis "Accademia Chigiana" de Siena: María Alejandra Katzarava (Mèxic)
Borsa d'estudis "Dalton Baldwin": Nial Chorell (Finlàndia)
Borsa d'estudis "Accademia del Teatro", Cagli (Itàlia): Aleksandra Kovalevich (Rússia)
Borsa d'estudis "Joan Oncina": Javier Camarena (Mèxic)
Borsa d’Estudis ”Accademia Internazionale di Canto Città di Pesaro”: Songmi Yang (Corea)
Borsa d’Estudis “Académie de Musique de Sion”: Florin Ouatu (Romania)
Borses d'estudis "Curs Francesc Viñas" d’Opera Italiana: Thomas Blondelle (Bèlgica) i Dominik Nekel (Àustria)
Borsa d'estudis "Curs Francesc Viñas" de Lied clàssic alemany i melodia francesa: Eric Torres Alfaro (Mèxic)

XLIII Concurs, any 2006

Veus femenines

1er Barbara Quintiliani (Estats Units)
2on Nadine Weissmann (Alemanya)
3er Ekaterina Shcherbachenko (Rússia)

Veus masculines

1er David DQ Lee (Canadà)
2on Tiziano Bracci (Itàlia)
3er Desert

Premis especials

Al millor intèrpret d’Oratori-Lied: David DQ Lee (Canadà)
Al millor intèrpret de Verdi: Barbara Quintiliani (Estats Units)
Al millor intèrpret de Wagner: Nadine Weissmann (Alemanya)
Al millor intèrpret de Música Russa: Ekaterina Shcherbachenko (Rússia)
Al millor intèrpret de Schubert: Markus Volpert (Alemanya)
Al millor contra-tenor: David DQ Lee (Canadà)
Premi Teatre de l’ Òpera de Leipzig: Ketevan Kemoklidze (Geòrgia)
Premi “Cia. Ópera Sao Paulo”: Nadine Weissmann (Alemanya)
Premi “Amics de l’Òpera de Sabadell”: Ekaterina Shcherbachenko (Rússia)
Premis "Escuela Superior de Música Reina Sofía": Barbara Quintiliani (Estats Units) i David DQ Lee (Canadà)
Premi Festival de Música Clàssica “El Convent”(Blanes): Gabriel Blanco (Espanya) i Marc Canturri (Andorra)
Premi Agimus (Secció de Catània): Ekaterina Shcherbachenko (Rússia)
Premi "Grup de Liceístes 4rt. i 5è pis": Montserrat Melero (Espanya)
Borsa d'estudis "Diputació de Barcelona": Jin-Hee Uhm (Corea)
Borsa d'estudis "Ajuntament de Moià": Paola Molinari (Itàlia)
Borsa d'estudis "Accademia Chigiana" de Siena: Laura Nicorescu (Romania)
Borsa d'estudis "Dalton Baldwin": Anne Maistriau (Bèlgica)
Borsa d'estudis "Accademia del Teatro", Cagli (Itàlia): Alessia Grimaldi (Itàlia)
Borsa d'estudis "Joan Oncina": Airam De Acosta (Espanya)
Borsa d’Estudis ”Accademia Mario Del Monaco – Renata Tebaldi” (Pesaro): Ketevan Kemoklidze (Geòrgia)
Borsa d’Estudis “Académie de Musique de Sion”: Soo Joo Lim (Corea)
Borses d'estudis "Curs Francesc Viñas" d’Opera Italiana: Gabriel Blanco (Espanya)
Borsa d'estudis "Curs Francesc Viñas" de Lied clàssic alemany i melodia francesa: Eduarda Melo (Portugal)

XLIV Concurs, any 2007

Veus femenines

1er Beatriz Díaz González (Espanya)
2on Jacquelyn Wagner (Estats Units)
3er Marina Rebeka (Letònia)
       Anja Schlosser (Alemanya)

Veus masculines

1er Desert
2on Francisco Corujo (Espanya)
3er Manolito Mario Franz (Alemanya)

Premis especials

A un finalista tenor: Francisco Corujo (Espanya)
Al millor intèrpret de Mozart: Jacquelyn Wagner (Estats Units)
Al millor intèrpret d’Oratori-Lied: Anja Schlosser (Alemanya)
Al millor intèrpret de Música Russa: Eung Kwang Lee (Corea)
Al millor intèrpret de Sarsuela: Beatriz Díaz González (Espanya) i Francisco Corujo (Espanya)
Al millor intèrpret de Schubert: Dong Hyo Cheong (Corea)
Al millor cantant espanyol: Beatriz Díaz González
Al millor cantant català: Tina Gorina
Premi "Grup de Liceístes 4rt. i 5è pis": Airam de Acosta (Espanya)
Premi Teatre de l’ Òpera de Leipzig: Eung Kwang Lee (Corea)
Premi “Cia. Ópera Sao Paulo”: Beatriz Díaz González (Espanya)
Premi “Amics de l’Òpera de Sabadell”: Francisco Corujo (Espanya)
Premi "Escuela Superior de Música Reina Sofía": Beatriz Díaz González (Espanya)
Premi Festival de Música Clàssica “El Convent”(Blanes): Tina Gorina (Espanya)
Premi Agimus (Secció de Catània): Jacquelyn Wagner (Estats Units)
Borsa d'estudis "Diputació de Barcelona": Seung Weon Lee (Corea)
Borsa d'estudis "Accademia Chigiana" de Siena: Anna Kasyan (Georgia)
Borsa d'estudis "Dalton Baldwin": Yuri Haradzetski (Bielorússia)
Borsa d'estudis "Accademia del Teatro", Cagli (Itàlia): Jong Hoon Heo (Corea)
Borsa d'estudis "Joan Oncina": Aurélie Franck (Bèlgica)
Borsa d’Estudis ”Accademia Mario Del Monaco – Renata Tebaldi” (Pesaro): Hans Ever (Colòmbia)
Borsa d’Estudis “Académie de Musique de Sion”: Francisco Javier Pérez Pacheco (México)
Borsa d’Estudis “Festival Francesc Viñas” de Moià: Sophie Gordeladze (Geòrgia)
Borses d'estudis "Curs Francesc Viñas" d’Opera Italiana: Evgeny Liberman (Rússia) i Julija Samsonova (Lituània)
Borsa d'estudis "Curs Francesc Viñas" de Lied clàssic alemany i melodia francesa: Dong-Hyo Cheong (Corea)

XLV Concurs, any 2008

Veus femenines

1er Desert
2on Marta Mathéu (Espanya)
3er Grazia Doronzio (Itàlia)
       Auxiliadora Toledano (Espanya)

Veus masculines

1er Desert
2on Lee Poulis (Estats Units)
        Ook Chung (Corea)
3er Jin-Won Jung (Corea)

Premis especials

Al millor intèrpret de Mozart: Marta Mathéu (Espanya)
Al millor intèrpret d’Oratori-Lied: Christiane Karg (Alemanya)
Al millor intèrpret de Sarsuela: Carmen Solís (Espanya)
Al millor cantant espanyol: Marta Mathéu
Al millor cantant català: Marta Mathéu
Premi "Grup de Liceístes 4rt. i 5è pis": Carmen Solís (Espanya)
Premi Teatre de l’ Òpera de Leipzig: Jin-Won Jung (Corea)
Premi “Cia. Ópera Sao Paulo”: Lee Poulis (Estats Units)
Premi “Amics de l’Òpera de Sabadell”: Grazia Doronzio (Itàlia)
Premi Festival de Música Clàssica “El Convent”(Blanes): Marta Mathéu (Espanya)
Premi Agimus (Secció de Catània): Auxiliadora Toledano (Espanya)
Borsa d'estudis "Diputació de Barcelona": Dmitry Trunov (Rússia)
Borsa d'estudis "Accademia Chigiana" de Siena: Marina Bucciarelli (Itàlia)
Borsa d'estudis "Dalton Baldwin": Mª Mercedes Arcuri (Argentina)
Borsa d'estudis "Accademia del Teatro", Cagli (Itàlia): Anna Aglatova (Rússia)
Borsa d’estudis ”Accademia Mario Del Monaco – Renata Tebaldi” (Pesaro): Jekaterina Tretjakova (Lituània)
Borsa d’estudis “Académie de Musique de Sion”: Siman Chung (Corea)
Borsa d’estudis “Festival Francesc Viñas” de Moià: Dolores Lahuerta (Espanya)
Borses d'estudis "Curs Francesc Viñas" d’Opera Italiana: Patricia Rojas (Espanya) i Wong Jong Lee (Corea)
Borsa d'estudis "Curs Francesc Viñas" de Lied clàssic alemany i melodia francesa: Dorothea Herbert (Alemanya) i Mercedes Arcuri (Argentina)

XLVI Concurs, any 2009

Veus femenines

1er Desert
2on Kisahni Jayasinghe (Sri Lanka)
3er Ekaterina Isachenko (Rússia)

Veus masculines

1er Desert
2on Roger Padullés (Espanya)
3er Hyojong Kim (Corea)

Premis especials

Al millor intèrpret d'Oratori-Lied: Sung-Hwa Hong (Corea)
Al millor intèrpret de Schubert: Sung-Hwa Hong (Corea)
Menció especial del Jurat: Valeria Tornatore (Itàlia) i Alisa Kolosova (Rússia)
Al millor cantant espanyol: Roger Padullés
Al millor cantant català: Roger Padullés
Premi "Grup de Liceístes 4rt. i 5è pis": Carol García (Espanya)
Premi Teatre de l' Ópera de Leipzig: Hyojong Kim (Corea)
Premi “Cia. Ópera Sao Paulo”: Kisahni Jayasinghe (Sri Lanka)
Premi "Amics de l'Òpera de Sabadell": Ekaterina Isachenko (Rússia)
Premi Festival de Música Clàssica "El Convent"(Blanes): Carlos Daza (Espanya)
Premi Agimus (Secció de Catània): Hyojong Kim (Corea)
Borsa d'estudis "Diputació de Barcelona": Richard Sveda (Eslovàquia)
Borsa d'estudis "Accademia Chigiana" de Siena: Michal Jakub Partyka (Polonia)
Borsa d'estudis "Dalton Baldwin": Sung-Hwa Hong (Corea)
Borsa d'estudis "Accademia del Teatro", Cagli (Itàlia): Valeria Tornatore (Itàlia)
Borsa d'estudis "Accademia Mario Del Monaco - Renata Tebaldi" (Pesaro):
Mariana Carnovali (Argentina)
Borsa d'estudis "Académie de Musique de Sion": Alisa Kolosova (Rússia)
Borsa d'estudis "Curs Francesc Viñas" d'Opera Italiana: Carol García (Espanya)
Borsa d'estudis "Curs Francesc Viñas" de Lied clàssic alemany i melodia francesa: Katrin Auzinger (Àustria)

XVLII Concurs, any 2010

Veus femenines

1er Sunyoung Seo (Corea)
2on Dinara Alieva (Rússia)
3er Vera Chekanova (Rússia)

Veus masculines

1er Russell Thomas (Estats Units)
2on Teodor Ilincai (Romania)
3er Dimitrios Flemotomos (Grècia)

Premis especials

A un finalista tenor: Russell Thomas (Estats Units)
Al millor intèrpret de Mozart: Gyula Orendt (Hongria)
Al millor intèrpret d’Oratori-Lied:  Gyula Orendt (Hongria)
Al millor intèrpret de Música Russa: Vera Chekanova (Rússia)    
Al millor intèrpret de Sarsuela: Dimitrios Flemotomos (Grècia)
Al millor intèrpret de Schubert: Dong-Hwan Lee (Corea)
Al millor contra-tenor: Siman Chung (Corea)
Premi "Grup de Liceístes 4rt. i 5è pis": Orlando Niz (Espanya)
Premi “Amics de l’Òpera de Sabadell”: Sunyoung Seo (Corea)
Premis "Escuela Superior de Música Reina Sofía": Sunyoung Seo (Corea) i Russell Thomas (Estats Units)
Premi Festival de Música Clàssica “El Convent”(Blanes): César San Martín (Espanya)
Premi Agimus (Secció de Catània): Dimitrios Flemotomos (Grècia)
Borsa d'estudis "Diputació de Barcelona":  Kihwan Sim (Corea)
Borsa d'estudis "Accademia Chigiana" de Siena: Justina Gringyte (Lituània)
Borsa d'estudis "Dalton Baldwin": Gyula Orendt (Hongria)
Borsa d’Estudis ”Accademia Mario Del Monaco – Renata Tebaldi” (Pesaro):
Stanislas de Barbeyrac (França)
Borsa d’Estudis “Académie de Musique de Sion”: Elena Galitskaya (Rússia)
Borsa d'estudis "Curs Francesc Viñas" de Lied clàssic alemany i melodia francesa: Maria Celeng (Hongria)