De 2011 a 2020

XVLIII Concurs, any 2011

Veus femenines

1er Tamara Wilson (Estats Units)
2on Cristina Toledo (Espanya)
3er Elena Guseva (Rússia)

Veus masculines

1er Mario Chang (Guatemala)
2on Atalla Ayan (Brasil)
3er ex aequo: Jootaek Kim(Corea), Roman Burdenko (Rússia)

Premis especials

A un finalista tenor: Mario Chang (Guatemala)
Al millor intèrpret d’Òpera Francesa: Cristina Toledo (Espanya)
Al millor intèrpret de Música Russa: Oksana Kramareva (Ucraïna)
Al millor intèrpret de Sarsuela: Atalla Ayan (Brasil)
Al millor cantant espanyol: Cristina Toledo
Al millor cantant català: Anna Tobella
Premi "Associació de Liceístes 4rt. i 5è pis": Anna Tobella (Espanya)
Premi Cia. Ópera Sao Paulo: Atalla Ayan (Brasil)
Premi “Amics de l’Òpera de Sabadell”: Mario Chang (Guatemala)
Premi Festival de Música Clàssica “El Convent”(Blanes): Cristina Toledo (Espanya)
Premi Agimus (Secció de Catània): Elena Guseva (Rússia)
Borsa d'estudis "Diputació de Barcelona": Mercedes Gancedo (Argentina)
Borsa d’estudis “European Opera Centre”: Thomas Dear (França)
Borsa d'estudis "Accademia Chigiana" de Siena: Vladislav Lysak (Ucraïna)
Borsa d'estudis "Dalton Baldwin": Goeun Lee (Corea)
Borsa d’Estudis ”Accademia Renata Tebaldi – Mario del Monaco” (Pesaro):
Tatiana Timchenko (Rússia)
Borsa d’Estudis “Académie de Musique de Sion”: Taisiya Ermolaeva (Rússia)

XLIX Concurs, any 2012

Veus femenines

1er Olga Busuioc (Moldavia)
2on Ju Young Hong (Corea)
       Jessica Muirhead (Regne Unit)
3er Kristina Mkhitaryan (Rússia)

Veus masculines

1er No adjudicat
2on Orhan Yildiz (Turquia)
3er Chae Wook Lim (Corea)

Premis especials

Al millor intèrpret d’Oratori-Lied: Chae Wook Lim (Corea)
Al millor cantant espanyol: Anna Tobella
Al millor cantant català: Anna Tobella
Premi "Associació de Liceístes 4rt. i 5è pis": Miriam Zubieta (Espanya)
Premis Festival Castell de Peralada: Olga Busuioc (Moldàvia) i Orhan Yildiz (Turquia)
Premi “Amics de l’Òpera de Sabadell”: Olga Busuioc (Moldàvia)
Premi Festival de Música Clàssica “El Convent”(Blanes): Chae Wook Lim (Corea)
Premi Agimus (Secció de Catània): Ju Young Hong (Corea)
Borsa d'estudis "Diputació de Barcelona": Deniz Yetim (Turquia)
Borsa d’estudis “European Opera Centre”: Orhan Yildiz (Turquia)
Borsa d'estudis "Accademia Chigiana" de Siena: Ruzan Mantashyan (Armènia)
Borsa d'estudis "Dalton Baldwin": Beomjin Kim (Corea)
Borsa d’Estudis ”Accademia Renata Tebaldi – Mario del Monaco” (Pesaro): Mariangela Sicilia ( Itàlia)
Borsa d’Estudis “Académie de Musique de Sion”: Miriam Zubieta (Espanya)

50è Concurs, any 2013

Premis Oficials

1er Katerina Tretyakova (Lituània)
       Michal Jakub Partyka (Polònia)
2on Amartuvshin (Mongòlia)
3er Valeriu Caradja (Moldàvia)

Premis Junior

1er Marina Nachkebiya (Geòrgia)
2on Hoerim Park (Corea)
3er Byong Ick Cho (Corea)

Premis especials

Al millor intèrpret de Sarsuela: Simge Büyükedes (Turquia)
Al millor intèrpret de Verdi: Valeriu Caradja (Moldàvia)
Al millor intèrpret de Música Russa: Amartuvshin (Mongòlia)
Al millor cantant espanyol: María Elena Sancho
Al millor cantant català: Anabel Pérez Real
Borsa d’estudis “Mercedes Viñas” a un jove cantant: Victoria Yarovaya (Rússia)
Borsa d’estudis “Natalia Troitskaya” a la millor jove soprano: Marina Nachkebiya (Geòrgia)
Premis Festival Castell de Peralada: Katerina Tretyakova (Lituània) i Michal Jakub Partyka (Polònia)
Premi “Amics de l’Òpera de Sabadell”: Amartuvshin (Mongòlia)
Premi “Concerlirica Opera Internacional”: Dong Kyu Oh (Corea)
Premi “Nova Academia Musica Aetnensis” de Catania: Michal Jakub Partyka (Polònia)
Borsa d’estudis “European Opera Centre”: María Elena Sancho (Espanya)

51è Concurs, any 2014

Premis Oficials

1er Seyoung Park (Corea)
       Junghoon Kim (Corea)
2on Anna Patalong (Regne Unit)
3er Ximena Agurto (Perú)
4rt Irina Churilova (Rússia)
5è Ana Dimitriu (Moldávia)
6è Joo Won Kang (Corea)

Premis especials

A un finalista tenor: Junghoon Kim (Corea)
Al millor intèrpret de Mozart: Salome Jicia (Georgia)
Al millor intèrpret d’Oratori-Lied: Oddur Jónsson (Islándia)
Al millor intèrpret de Sarsuela: Ximena Agurto (Perú)
Al millor intèrpret de Verdi: Seyoung Park (Corea)
Al millor intèrpret de Música Russa: Irina Churilova (Rússia)
Al millor intèrpret de Schubert: Oddur Jónsson (Islándia)
Al millor cantant espanyol: Miren Urbieta
Premis Festival Castell de Peralada: Seyoung Park (Corea) i Junghoon Kim (Corea)
Premi “Amics de l’Òpera de Sabadell”: Ximena Agurto (Perú)
Premi “Concerlirica Opera Internacional”: Junghoon Kim (Corea)
Borsa d’estudis “Mercedes Viñas” a un jove cantant: Anatoli Sivko (Bielorússia)
Borsa d’estudis “Accademia Chigiana” de Siena: Federica Lombardi (Itália)
Borsa d’estudis “Dalton Baldwin”: Jinkyung Park (Corea)
Borsa d’estudis “European Opera Centre”: Damiana Mizzi (Itália)

52è Concurs, any 2015

Premis Oficials

1er Olga Kulchynska (Ucraïna)
2on Benjamin Bliss (Estats Units)
Anatoli Sivko (Bielorrússia)
4rt Beomjin Kim (Corea)
5è Matthew Grills (Estats Units)
6è Galina Averina (Rússia)

Premis especials

A un finalista tenor: Benjamin Bliss (Estats Units)
Al millor intèrpret de Sarsuela: Andrew Owens (Estats Units)
Al millor intèrpret de Música Russa: Olga Kulchynska (Ucraïna) i Anatoli Sivko (Bielorrússia)
Premi Teatro Real de Madrid: Olga Kulchynska (Ucraïna), Benjamin Bliss (Estats Units), Anatoli Sivko (Bielorrússia) i Beomjin Kim (Corea)
Premis Festival Castell de Peralada: Olga Kulchynska (Ucraïna) i Beomjin Kim (Corea)
Premi “Amics de l’Òpera de Sabadell”: Anatoli Sivko (Bielorrússia)
Premi “Concerlirica Ópera Internacional”: Benjamin Bliss (Estats Units)
Borsa d’estudis “Mercedes Viñas” a un jove cantant: Adriana Ferfecka (Polònia)
Borsa d’estudis “Accademia Chigiana” de Siena: Lauren Michelle (Estats Units)
Borsa d’estudis “Dalton Baldwin”: Jungrae Kim (Corea)
Borsa d’estudis “European Opera Centre”: Mateo Mezzaro (Itàlia)

53 Concurs, any 2016

Premis Oficials

1er J’nai Bridges (Estats Units)
2on Selene Zanetti (Itàlia)
     Yulia Mennibaeva (Rússia)
4t Sara Blanch (Espanya)
5è Kihun Yoon (Corea)
6è Yurii Vlasov (Rússia)

Premis especials

A un finalista tenor: Sungho Kim (Corea)
Al millor intèrpret de Mozart: Miriam Albano (Itàlia)
Al millor intèrpret de Sarsuela: Sara Blanch (Espanya)
Al millor intèrpret de Verdi: Selene Zanetti (Itàlia)
Al millor intèrpret de Música Russa: Yulia Mennibaeva (Rússia)

Premis extraordinaris

Borsa d’estudis Ferrer-Salat: Sara Blanch (Espanya); Marta Bauzà (Espanya); Guiomar Cantó (Espanya); Marc Sala (Espanya); David Barrera (Espanya) i Yauci Yanes (España)
Al millor cantant espanyol: Sara Blanch (Espanya)
Borsa d’estudis a un jove cantant: Adam Kutny (Polonia)
Al millor cantant català: Sara Blanch (Espanya)
Premi Concert Teatro Real: J’nai Bridges (Estats Units); Selene Zanetti (Itàlia); Yulia Mennibaeva (Rússia) i Sara Blanch (Espanya)
Premis Festival Castell de Peralada: Olga Sara Blanch (Espanya) i Yurii Vlasov (Rússia)
Premi “Amics de l’Òpera de Sabadell”: Kihun Yoon (Corea)
Premi “Concerlírica Ópera Internacional”: J’nai Bridges (Estats Units)
Borsa d’estudis "Accademia Chigiana" de Siena: Seung Hoon Baek (Corea)
Borsa d’estudis Academia de Verano de Niza: desert
Borsa d’estudis “European Opera Centre”: Miriam Albano (Itàlia)

54 Concurs, any 2016

Premis Oficials

1er   Petr Nekoranec  (tenor / República Txeca)
2on   Adriana González (soprano / Guatemala)
3er   Carles Pachón (baríton / Espanya)
4rt   Elena Bezgodkova (sorpano / Rússia)
5è   Xabier Anduaga (tenor / Espanya)
6è   Elbenita Kajtazi  (soprano / Albània)

Premis especials

A un finalista tenor: Petr Nekoranec  (tenor / República Txeca)
Al millor intèrpret de Mozart: Miriam Jaegyeong Jo (baríton / Corea)  
Al millor intèrpret de Sarsuela:  Xabier Anduaga (tenor / Espanya)
Al millor intèrpret de Wagner:  desert
Al millor intèrpret de Música Russa: Elena Bezgodkova (sorpano / Rússia)

Premis extraordinaris

Premi Oratori-Lied format per:

Al millor intèrpret d’Oratori-Lied:  Junhan Choi (baríton / Corea)
Al millor intèrpret de Schubert: Junhan Choi (baríton / Corea)              
Borsa d’estudis a un jove cantant: Junhan Choi (baríton / Corea)              
Borsa d’estudis Ferrer-Salat: Berna Perles (soprano / Espanya) / Tànit Bono (mezzo-soprnao / Espanya) / Fernando García Campero (baríton / Espanya) / Xabier Anduaga (tenor / Espanya) / David Oller (baríton / Espanya) / Carles Pachón (baríton / Espanya)
Al millor cantant espanyol: Xabier Anduaga (tenor / Espanya)
Al millor cantant català:  Carles Pachón (baríton / Espanya)

Premi Concert Teatro Real: Petr Nekoranec  (tenor / República Txeca)/ Adriana González (soprano / Guatemala)/ Carles Pachón (baríton / Espanya)/ Elena Bezgodkova (sorpano / Rússia) / Xabier Anduaga (tenor / Espanya)
Premis Festival Castell de Peralada: Carles Pachón (baríton / Espanya)
Premi “Amics de l’Òpera de Sabadell”:    Adriana González (soprano / Guatemala)
Premi “Concerlírica”: Sehoon Moon (tenor / Corea)
Borsa d’estudis "Accademia Chigiana" de Siena: Laura Lolita Peresivana (soprano / Letònia)
Borsa d’estudis “European Opera Centre”:  Carles Pachón (baríton / Espanya)
Borsa d’estudis “Academia Internacional Elena Obraztsova: Carles Pachón (baríton / Espanya)/ Vedat Dalgiran (bajo / Turquia)
Borsa d’estudis “Internationale OpernWerkstatt”: Natalia Ritter (soprano / Rússia) / Adriana González (soprano / Guatemala) / Alyona Guz (soprano / Ucrània) / Lukasz Hajduczenia (baríton / Polònia) / George Andguladze (baix / Geòrgia)