Marco Caria

Tornar
Baríton

Es diplomà al Conservatori de Sàsser, tot perfeccionant-se a l’Accademia Nazionale di Santa Cecilia de Roma i, a partir del 2005, a Mòdena amb Mirella Freni. Guanyador de diversos premis en importants concursos (Tito Gobbi, 2004; Nikolai Ghiaurov, Luciano Neroni, 2005; Iris Adami Corradetti de Pàdua, Emmerich Smola de Landau, Operalia, 2007), ha cantat en ciutats com Cincinnati, Venècia, Verbier, Wexford, Trieste, Nàpols, Rovigo, Macerata, Càller, Londres, Roma, Madrid, Seül, Buenos Aires, Lima, Savonlinna, Parma, Los Angeles, Amsterdam, Tòquio, Berlín i Bolonya, entre d’altres. L’any 2011 s’incorporà a la companyia de la Wiener Staatsoper, tot desenvolupant un ampli repertori que inclou: La bohème, Il barbiere di Siviglia, Madama Butterfly, L’elisir d’amore, Simon Boccanegra, Pagliacci, Falstaff, Werther, Lucia di Lammermoor, Maria Stuarda, Roberto Devereux, Un ballo in maschera, La traviata, Maria Padilla, Don Carlo o La forza del destino.

Debutà al Gran Teatre del Liceu la temporada 2015/16 amb Lucia di Lammermoor.

Temporades Anteriors

2015/16
Lucia di Lammermoor (Lord Enrico Ashton)
Gaetano Donizetti