Keri Alkema

Tornar
Soprano

Formada en diversos programes de joves artistes, com el Santa Fe Opera o el Music Academy of the West amb el mestratge de Marilyn Horne, ha cantat en teatres com l’English National Opera de Londres, Oper Frankfurt, Canadian Opera Company de Toronto, Seattle Opera, Edmonton Opera, Opéra National de Bordeus, Santa Fe Opera, Teatro Municipal de Santiago de Xile o Théâtre du Capitole de Tolosa de Llenguadoc.

El seu repertori inclou els rols de Magda (La rondine), Vitelia (La clemenza di Tito), Giovanna (Anna Bolena), Amelia (Simon Boccanegra), Tosca, Eboli (Don Carlo), Donna Elvira (Don Giovanni), Cio-Cio-San (Madama Butterfly) i Elisabetta (Maria Stuarda), entre d’altres.

A més del seu debut a Barcelona, aquesta temporada té previst cantar a teatres d’òpera de les ciutats de Tolosa de Llenguadoc, Toronto, Dijon o Palm Beach.

Debuta al Gran Teatre del Liceu.

Temporades Anteriors