Patricia Bardon

Tornar
Mezzosoprano

Amb un repertori que va del Barroc a Wagner, passant per Rossini, entre els seus compromisos recents ha interpretat Agrippina al Theater an der Wien, Erda del cicle L’anell del nibelung a Nova York, Azucena (Il trovatore) a la Welsh National Opera de Cardiff, Carmen a Los Angeles, a més d’actuar a les òperes Guillaume Tell, Mefistofele, Rigoletto, Mosè in Egitto, Gloriana i The Rake’s progress a la Royal Opera House de Londres.

A banda de la seva actuació al Gran Teatre del Liceu, aquesta temporada la seva agenda inclou interpretar Ulrica a l’Opera North i Cornelia (Giulio Cesare) al Festival de Glyndebourne.

Debutà al Gran Teatre del Liceu la temporada 2003/04 amb Giulio Cesare i ha tornat amb Ariane et Barbe-Bleue (2010/11) i Il burbero di buon cuore (2011/12)

Temporades Anteriors

2011/12
Il burbero di buon cuore (Marina )
Vicent Martín i Soler
2010/11
Ariane et Barbe-bleue (La Nourrice)
Paul Dukas
2003/04
Giulio Cesare (Cornelia )
Georg Friedrich Händel