Damian del Castillo

Tornar
Baríton

Nascut a Úbeda (Jaén), ha cantat en teatres i festivals com el Teatro Real de Madrid, Teatro alla Scala de Milà, Teatro de la Maestranza de Sevilla, Teatro Nacional de São Carlos de Lisboa, Ópera d’Oviedo o Festival Internacional Castell de Peralada. El seu repertori inclou títols com Death in Venice, Roméo et Juliette, La traviata, Otello, Simon Boccanegra i Don Carlo.

Ha treballat amb els directors musicals Renato Palumbo, Pedro Halffter, Massimo Zanetti, Antonello Allemandi, Antoni Ros Marbà, Eric Hull i Inma Shara, entre d’altres. I amb els directors d’escena Emilio Sagi, Mario Pontiggia i Pier Luigi Pizzi.

Debutà al Gran Teatre del Liceu la temporada 2015/16 amb Otello, i hi ha tornat amb Simon Boccanegra (2015/16) i Thaïs (2016/17).

Temporades Anteriors

2015/16
Simon Boccanegra (Pietro)
Giuseppe Verdi
2015/16
Otello (Montano)
Giuseppe Verdi