Jose Luis Casanova

Tornar
Tenor

Nascut a Saragossa, començà els estudis musicals a l’Escolanía de Infantes del Pilar i obtingué el títol superior de piano i cant al Conservatori Superior de Música Joaquín Rodrigo de València, ciutat on debutà com a solista en La bohème i Lucia di Lammermoor. Durant tres anys dirigí l’Escolania de Nostra Senyora dels Socors a Benetússer (València), fins que el 1993 s’incorporà al Cor del Gran Teatre del Liceu. Ha perfeccionat la seva formació a Frankfurt (Neu Oper de Frankfurt) i a Milà amb Sara Sforni Corti i Tonini, on ha cantat Max (Der Freischütz). En tornar, debutà en el rol de Bastien (Bastien und Bastienne) i el 2001 guanyà el Premi Juan Oncina del Concurs Viñas. Des del 2003 ha participat en rols de repartiment en múltiples produccions del Liceu, on també ha actuat al Foyer. Ha interpretat Des Grieux (Manon), Roméo (Roméo et Juliette), Riccardo (Un ballo in maschera), Alfredo (La traviata) i baró Mirko Zeta (La vídua alegre).

Temporades Anteriors