Emili Rosés

Tornar
Tenor

Nascut a Barcelona, cursà estudis musicals als conservatoris del Liceu i Municipal de Barcelona. Des de l’any 1985 forma part del Cor del Gran Teatre del Liceu, en què du a terme majoritàriament l’activitat artística. Ha actuat en nombroses ocasions com a solista al mateix Liceu, en títols com Turandot, Sly, Linda de Chamounix, Il trovatore, Death in Venice, Peter Grimes i La vídua alegre, així com també en altres indrets de l’Estat espanyol: Pamplona, Sevilla, Madrid, València o Múrcia,  i a Lió, París, Montpeller, Dijon, Milà, Parma, etc. El seu repertori inclou òperes com Il barbiere di Siviglia, L’occasione fa il ladro, Don Pasquale, Rigoletto i La traviata. És membre del quartet a cappella BCN4CATS, dedicat essencialment al repertori barber shop. Actualment compagina aquesta activitat amb la direcció coral.

Temporades Anteriors