Conferències territori

Un total de 1.820 persones de 32 poblacions durant la temporada 2015/16 han descobert les produccions del Liceu gràcies a les conferències gratuïtes que s’imparteixen a poblacions de tot Catalunya per petició d’associacions culturals o institucions. Aquesta iniciativa, que està vivint un creixement exponencial, és un pas més en l’afany del Teatre per popularitzar l’òpera i ajudar al públic a desprendre’s d’idees preconcebudes sobre el gènere, tot animant-los a gaudir de la seva màgia d’una forma distesa i atractiva.

Es tracta d’un dels projectes més a l’alça del Teatre, que preveu doblar el nombre de poblacions a curt termini i facilitar que més persones puguin gaudir d’entrades subvencionades que alleugerin l’impacte econòmic de traslladar-se a Barcelona.

Properes conferències

OCTUBRE 2017

Dilluns 2 - La Palma de Cervelló (Un ballo in maschera)

  • Lloc A determinar
  • Hora 17h

Dilluns 2 - Roda de Ter (Un ballo in maschera)

  • Lloc A determinar
  • Hora 20h

Dimecres 4 - Barcelona (Un ballo in maschera)

Dijous 5 - Tarragona (Un ballo in maschera)

Dijous 5 - Reus (Un ballo in maschera)

Divendres 6 - La Selva del Camp (Un ballo in maschera)

Dissabte 7 - Sant Pol de Mar (Un ballo in maschera)

Dilluns 9 - Cambrils (Un ballo in maschera)

Dimarts 10 - Barcelona (Un ballo in maschera)

Dimarts 10 - Barcelona (Un ballo in maschera)

Dimarts 17 - Barcelona (Un ballo in maschera)

Dimecres 18 - Igualada (Un ballo in maschera)

Dijous 19 - Girona (Un ballo in maschera)

Dimarts 24 - Cervera (Un ballo in maschera)

  • Lloc A determinar
  • Hora 18h

Dimecres 25 - Caldes de Montbui (Un ballo in maschera)

  • Lloc A determinar
  • Hora 19h