IBStage Star Gales

Les Estrelles de la dansa de les més prestigioses companyies del món presents a l’escenari del Gran Teatre del Liceu

Dues úniques funcions, en les que es podrà gaudir d’algunes de les coreografies més emblemàtiques del repertori clàssic així com de reconeguts coreògrafs del moment.

Chroma, Penumbra Sylvia, interpretades en primícia a Barcelona per algunes de les nostres estrelles convidades, acaben de conformar una programació d’originalitat indiscutible i que l’espectador no es pot deixar perdre.

Fitxa artística

Direcció artística
Leo Sorribes i Elias Garcia
Director de producció
Javier Bagà
Direcció tècnica
Pere Anglada

Repartiment

Primera Ballarina Royal BalletLauren Cuthbertson
Ballarina Ballet Nacional de PortugalRebecca Storani
Primera Ballarina Teatre MariinskyKristina Shapran
Primera Ballarina Het Nationale BalletAnna Ol
Primera Ballarina American BalletIsabella Boylston
Primera Ballarina Zurich Opera HouseViktorina Kapitonova
Primera Ballarina Stanislavsky TheaterAnastasia Limenko
Ballarina Ballet de Catalunya.Alexandra Urcia
Ballarina Ballet de CatalunyaRosanna Morelli
Primer Ballarí American BalletJames Whiteside
Primer Ballarí Royal BalletVadim Muntagirov
Primer Ballarí Teatre MariinskyTimur Askerov
Primer Ballarí Het Nationale BalletSemyon Velichko
Primer Ballarí New York City BalletGonzalo Garcia
Primer Ballarí Berlin StaatsoperDinu Tamzlacaru
Primer Solista Royal BalletEric Underwood
Primer Ballarí Stanislavsky TheaterSarel Afasanyev

*El repartiment pot patir variacions, les quals no suposen un canvi substancial de l’espectacle.

Comprar

juliol 2017

22dissabte17:00
22dissabte21:00

Primera part 45m
Entreacte 20m
Segona part 45m

Durada total aproximada 1h 50m

PROGRAMA 1 (17h)

Primera part

Sylvia (Pas de Deux)
Coreografia: Frederick Ashton
Música: Leo Delibes
Intèrprets: Lauren Cuthbertson i James Whiteside

Flames de París (Pas de Deux)
Coreografia: Vasily Vainonen
Música: Boris Asafyev
Intèrprets: Rebecca Storani  i Vadim Muntagirov

Romeo i Julieta (Pas de Deux)
Coreografia: Leonid Lavrosvsky
Música: Sergei Prokófiev
Intèrprets: Kristina Shapran i Timur Askerov

Penombra (Pas de Deux)
Coreografia: Remy Wörtmeyer
Música:
Intèrprets: Anna Ol  i Semyon Velichko      

Tchaikovsky (Pas de Deux)
Coreografia: George Balanchine
Música: Pyotr Ilyich Tchaikovsky
Intèrprets: Isabella Boylston i Gonzalo Garcia

Segona part

El Carnaval de Venècia (Satanella)
Coreografia: Marius Petipa
Música: Cesare Pugni
Intèrprets: Viktorina Kapitonova i Dinu Tamzlacaru    

Le Corsaire (Pas de Deu)
Coreografia: Marius Petipa
Música: Ludwig Minkus, Adolphe Adam
Intèrprets: Liudmila Konovalova i Davide Dato

Chroma (Pas de Deux)
Coreografia:  Wayne McGregor
Música: Joby Talbot & The White Stripes
Intèrprets: Lauren Cuthbertson i Eric Underwood

Don Quixot (Pas de Deux)
Coreografia: Marius Petipa
Música: Ludwig Minkus
Intèrprets:Anastasia Limenko i Sarel Afasanyev

(Pas de Deux, Variacions i Coda)
Alexndra Urcia i Rosana Morelli (Variacions)

Coda Final
Tots els ballarins

*El programa pot patir variacions.

PROGRAMA 2 (21h)

Primera part

Sylvia (Pas de Deux)
Coreografia: Frederick Ashton
Música: Leo Delibes
Intèrprets: Lauren Cuthbertson i James Whiteside

Flames de París (Pas de Deux)
Coreografia: Vasily Vainonen
Música: Boris Asafyev
Intèrprets: Rebecca Storani  i Vadim Muntagirov

Romeo i Julieta (Pas de Deux)
Coreografia: Leonid Lavrosvsky
Música: Sergei Prokófiev
Intèrprets: Kristina Shapran i Timur Askerov

Penombra (Pas de Deux)
Coreografia: Remy Wörtmeyer
Música:
Intèrprets: Anna Ol  i Semyon Velichko      

Tchaikovsky (Pas de Deux)
Coreografia: George Balanchine
Música: Pyotr Ilyich Tchaikovsky
Intèrprets: Isabella Boylston i Gonzalo Garcia

Segona part

El Carnaval de Venècia (Satanella)
Coreografia: Marius Petipa
Música: Cesare Pugni
Intèrprets: Viktorina Kapitonova i Dinu Tamzlacaru    

Le Corsaire (Pas de Deux)
Coreografia: Marius Petipa
Música: Ludwig Minkus, Adolphe Adam
Intèrprets: Liudmila Konovalova i Davide Dato

Chroma (Pas de Deux)
Coreografia:  Wayne McGregor
Música: Joby Talbot & The White Stripes
Intèrprets: Lauren Cuthbertson i Eric Underwood

Don Quixot (Pas de Deux)
Coreografia: Marius Petipa
Música: Ludwig Minkus
Intèrprets: Anastasia Limenko i Sarel Afasanyev

(Pas de Deux, Variacions i Coda)
Alexndra Urcia i Rosana Morelli (Variacions)

Coda Final
​Tots els ballarins

*El programa pot patir variacions.