De 1991 a 2000

XXIX CONCURS, any 1991

Veus femenines:
1er. Sung-Eun Kim (Corea)
2on. Larisa Rogovets (Ucraïna)
        Valeria Stenkina (Rússia)
3er. Elen Chkonia (Geòrgia)
       Fabienne Chanoyan (França)
Veus masculines:
1er. Lado Ataneli (Geòrgia)
2on. Dimitri Kanevsky (Rússia)
        Egils Silins (Letònia)
3er. Na Yun Kyu (Corea)
Premis especials:
Al millor intèrpret de la Categoria Lied: ex-aequo Maria Kowollik (Alemanya) i Verònica Cangemi (Itàlia)
A una mezzo-soprano finalista: Montserrat Torruella (Espanya)
Al millor intèrpret de Verdi: Fabienne Chanoyan (França)
Al millor intèrpret de Mozart: Xiao-Qun Chen (Corea)
Al millor intèrpret de Schubert: Verónica Cangemi (Itàlia)
A la millor soprano lleugera: Emi Hishiki (Japó)
A un tenor finalista: Arturo València (Mèxic)
Borsa d’estudis “Fundació Sant Joaquim”: Jordi Galofré (Espanya)
Borsa d’estudis “Fundació Sant Joaquim”: Antonio Comas (Espanya)
Borsa d’estudis “Diputació de Barcelona”: Olga Bacali (Grècia)
Borsa d’estudis “Mercedes Viñas”:Mireia Casas (Espanya)
Borsa d’estudis “Ajuntament de Moià”: Lucia Megyesi (Hongria)
Borsa d’estudis “Madronita Andreu”: Rosa Maria Gutièrrez (Espanya)
Borsa d’estudis “Col.legi d’Advocats de Barcelona”: Pavel Smirnov (Rússia)
Borsa d’estudis “Accademia Chigiana” de Siena: José Mauricio Sánchez de la Parra (Espanya)
Borsa d’estudis “Accademia di Osimo”, Itàlia: Dorota Radomska (Polònia)
Borsa d’estudis “Gino Bechi” per al curs Paul Schilhawsky: Murshamal Ussenbajewa (Kazakhstan)
Borsa d’estudis “Joan Oncina”: Jordi Galofré (Espanya)
Borsa d’estudis “Teatre Fortuny” de Reus: Anna Albelda (Espanya)
Premi al millor cantant espanyol: ex-aequo Montserrat Torruella i Jordi Galofré
Premi “Grup de Liceístes del 4rt i 5è pis”: Montserrat Torruella (Espanya)
Premi “Amics de l’Òpera de Sabadell”, “Don Pasquale”:Norina, Sung-Eun Kim (Corea)

XXX CONCURS, any 1992

Veus femenines:

1er. Violeta Urmana (Lituània)
2on. Maria Costanza Nocentini (Itàlia)
3er. Akemi Sakamoto (Japó)
       Yolanda Auyanet (Espanya)
Veus masculines:
ler. Desert
2on. Werner Van Mechelen (Bèlgica)
3er. Oscar Samano (Mèxic)
       Andrei Grigoriev (Rússia)
Premis especials:
A la millor mezzo-soprano: Violeta Urmana (Lituània)
Al millor intèrpret de Schubert: Werner Van Mechelen (Bèlgica)
Al millor intèrpret de Rossini: Maria Costanza Nocentini (Itàlia)
Borsa d'estudis «Fundació Sant Joaquim»: Jordi Galofré (Espanya)
Borsa d'estudis «Accademia di Osimo»: Violeta Urmana (Lituània)
Borsa d'estudis «Accademia di Osimo» (suggerits): Carmen Gurban (Rumania) i Askar Abdrazakov (Bachkíria)
Borsa d'estudis “Diputació de Barcelona”: Cristina Gallardo Domas (Xile)
Borsa d'estudis «Mercedes Viñas»:María del Pilar Jurado (Espanya)
Borsa d'estudis «Madronita Andreu»: Maya Boog (Suissa)
Borsa d'estudis «Accademia Chigiana» de Siena: Askar Abdrazakov (Bachkíria)
Borsa d'estudis «Fundació Sant Joaquim»: Ignàci Gomar (Espanya)
Borsa d'estudis «Col·legi d'Advocats de Barcelona»: Taras Shtonda (Ucraïna)
Borsa d'estudis «Curs Paul Schilhawsky»: Luciano di Pasquale (Itàlia)
Borsa d'estudis «Joan Oncina»: Jaime Olivés (Espanya)
Borsa d'estudis «Teatre Fortuny de Reus»: Isabelle Kabatu (Bèlgica)
Borsa d'estudis «Katia Richiarelli»: Anna Ferraz (Portugal) i Elizaveta Bakerkina (Rússia)
Premi «Òpera de Locarno»: Cristina Gallardo Domas (Xile)
Premis Teatre «Miguel de Cervantes»: Violeta Urmana (Lituània) i Maria Costanza Nocentini (Itàlia)
Premi «Grup de Liceistes de 4rt. I 5è pis»: Yolanda Auyanet (Espanya)
Premi «Plácido Domingo»: Yolanda Auyanet (Espanya)
Premi «Amics de l’Òpera de Sabadell», «Madama Butterfly»: Akemi Sakamoto (Japó)

XXXI CONCURS, any 1993

Veus femenines:

1er. Darina Takova (Bulgària)
        Irina Tchistiakova (Rússia)
2on. Petra-Maria Schnitzer (Austria)
Snejana Dramtcheva (Bulgària)
3er. Irino Gordei (Rússia)
       Bridgett Hooks (Estats Units)
Veus masculines:
ler. Desert
2on. Walter Fraccaro (Itàlia)
        Yasuro Horiuchi (Japó)
3er. Pavel Daniliouk (Rússia)
        Shigehiro Sano (Japó)
Premis especials:
Al millor intèrpret d'Oratori-Lied: Reginaldo Pinheiro (Brasil)
A una mezzo-soprano finalista: Irina Tchistiakova (Rússia)
Al millor intèrpret de Verdi: Walter Fraccaro (Itàlia)
Al millor intèrpret de Mozart: Mauro Utzeri (Itàlia)
A la millor soprano lleugera: Darina Takova (Bulgària)
Al millor intèrpret de Schubert: Sandra Zeltzer (França)
Al millor intèrpret de Rossini: Svetlana Argenbaeva (Bashkiria)
Borsa d'estudis « Diputació de Barcelona »: Mireia Casas (Espanya) i Mary Carmen Montoya (Espanya)
Borsa d'estudis «Mercedes Viñas»: Jordi Manyoses (Espanya)
Borsa d'estudis «Ajuntament de Moià»: Oana Andra Ulieriu (Rumania)
Borsa d'estudis «Madronita Andreu»:Vladimir Stoianov (Bulgària)
Borsa d'estudis «Accademia Chigiana» de Siena: Lubomir Tchernev (Bulgària)
Borsa d'estudis «Fundació Sant Joaquim»: Dzemil Redzepi (Kossovo) i Emili Rosés (Espanya)
Borsa d'estudis «Col·legi d'Advocats de Barcelona»: Mary Carmen Montoya (Espanya)
Borsa d'estudis «Curs Paul Schilhawsky»: Maria do Rosario Dias Ferreira (Portugal)
Borsa d'estudis «Joan Oncina»: Jordi Manyoses (Espanya)
Premi «Amics de l’Òpera de Sabadell», «L’elisir d’amore»: Adina, Ae-Kyung Shin (Corea)

XXXII CONCURS, any 1994

Veus femenines:

1er. Larisa Rudakova (Rússia)
2on. Rosita Frisani (Itàlia)
         Khibla Gerzmava (Abkhàzia)
3er. Margarita Nekrasova (Rússia)
Veus masculines:
ler. Desert
2on. Badri Maisuradze (Geòrgia)
3er. Georgi Mirostranoff (USA)
        Hirohisa Tsuji (Japó)
Premis especials:
Al millor intèrpret d'Oratori-Lied: Hirohisa Tsuji (Japó) i Philippe Barret (França)
Al millor intèrpret de Música Russa: Margarita Nekrasova (Rússia) i Marina Rodríguez Cusí (Espanya)
Al millor intèrpret de Verdi: Rosita Frisani (Itàlia)
Al millor intèrpret de Mozart: Gemma Bertagnoli (Itàlia) i Nana Gordaze (Geòrgia)
A la millor soprano lleugera: Milagros Poblador (Espanya)
Bossa d'estudis «Accademia di Osimo»: Stalislavs Chevets (Rússia), Ileana Tonca (Romania) i René Velázquez (Mèxic)
Borsa d'estudis « Diputació de Barcelona »: María José Riñón (Espanya)
Borsa d'estudis «Ajuntament de Moià»: Hélène Bernardy (Bèlgica)
Borsa d'estudis «Accademia Chigiana» de Siena: Carlos Almaguer (Mèxic)
Borsa d'estudis «Fundació Sant Joaquim»: Carmen Aparicio (Espanya) i Mireia Pintó (Espanya)
Borsa d'estudis «Col·egi d'Advocats de Barcelona»: Sandrine Eyglier (França)
Borsa d'estudis «Curs Francesc Viñas de Lied i Òpera de Mozart»: Hiroko Masaki (Japó)
Borsa d'estudis «Joan Oncina»: Daniel Muñoz (Espanya)
Borsa d'estudis «Vicente Sardinero»: Nikolay Nazarov (Rússia)
Premi al millor cantant Espanyol: Milagros Poblador
Premi «Grup de Liceistes de 4rt. I 5è pis»: Milagros Poblador (Espanya)
Premi «Amics de l’Òpera de Sabadell», «Il Trovatore»: Ernesto Grisales (Colòmbia)

XXXIII CONCURS, any 1996
Veus femenines:
1er. Kyng Hwa Cho (Corea)
2on. Paola Cigna (Itàlia)
3er. Ofelia Sala (Espanya)
Veus masculines:
ler. Krzysztof Borysievicz (Polònia)
2on. Aik Martirossian (Armènia)
3er. Aquiles Machado (Veneçuela)
Premis especials:
Al millor intèrpret d'Oratori-Lied: Jana Korschikova (Rússia)
Al millor intèrpret de Música Russa: Aik Martirossian (Armènia) i Krzysztof Borysievicz (Polònia)
Al millor intèrpret de Mozart: Arantxa Armentia (Espanya)
Borsa d'estudis «Accademia di Osimo»: Ofelia Sala Piqueras (Espanya)
Borsa d'estudis “Diputació de Barcelona”: Xavier Galan (Espanya)
Borsa d'estudis «Ajuntament de Moià»: Maria Luisa Martín Espada (Espanya)
Borsa d'estudis «Accademia Chigiana» de Siena: Barbara Haveman (Holanda)
Borsa d'estudis «Fundació Sant Joaquim»: Josep Viada (Espanya) i Ezequiel Casamada (Espanya)
Borsa d'estudis «Col·legi d'Advocats de Barcelona»: Carlos Almaguer (Méxic)
Borsa d'estudis «Curs Francesc Viñas de Lied i Òpera de Mozart»: Anna Dzionek-Kwiatkowska (Polònia)
Borsa d'estudis «Joan Oncina»: Josep Viada (Espanya)

XXXIV CONCURS, any 1997

Veus femenines:

ler. Desert
2on. Maria José Moreno (Espanya)
        Olga Mykytenko (Ucraïna)
3er. Soraya Chaves (Argentina)
Veus masculines:
ler. Zeljko Lucic (Iugoslàvia)
2on. Taras Chtonda (Ucraïna)
3er. Luciano Miotto (Itàlia)
Premis especials:
Al millor intèrpret de Música Russa: Konstantin Andreev (Ucraïna)
Al millor intèrpret de Wagner: Michaela Schuster (Alemanya)
Al millor intèrpret de Mozart: Angel Eugenio Rodríguez Ribero (Espanya)
A un finalista tenor: Deng Feng Zhao (Xina)
Al millor cantant espanyol: Maria José Moreno
Premi «Grup de Liceístes 4rt. i 5è. pis»: Angel Eugenio Rodríguez Rivero (Espanya)
Borsa d'estudis «Accademia di Osimo»: Olga Mykytenko (Ucraïna)
Borsa d'estudis “Diputació de Barcelona”: Angel Eugenio Rodríguez Rivero (Espanya)
Borsa d'estudis «Ajuntament de Moià»: Elena Ristuccia (Itàlia)
Borsa d'estudis «Accademia Chigiana» de Siena: Guergana Gueleva (Bulgària)
Borsa d'estudis «Col·legi d'Advocats de Barcelona»: Lianna Harutyunyan (Armènia)
Borsa d'estudis «Curs Francesc Viñas de Lied i Òpera de Mozart»: Sylvia Hamvasi (Hongria)
Borsa d'estudis «Joan Oncina»: Sabina Puértolas (Espanya)
Borsa d'estudis «Dalton Baldwin»: Angel Eugenio Rodríguez Rivero (Espanya)
Borsa d'estudis «Fundaçao de Casa de Mateus»: Soraya Chaves (Argentina)

XXXV CONCURS, any 1998

Veus femenines:

ler Desert
2on Anna Ivànova-Todorova (Bulgària)
       Elena de la Merced (Espanya)
3er Suzannah Clarke (Regne Unit)
Veus masculines:
ler Markus Eiche (Alemanya)
2on Carlos Almaguer (Mèxic)
3er Young Joo Kim (Corea)
Premis especials:
Al millor intèrpret d'Oratorio-Lied: Ex aequo Istvan Kovacs (Hongria) i Markus Eiche (Alemanya)
Al millor intèrpret de Mozart: Mariusz Kwiecien (Polònia)
Al millor intèrpret de Schubert: Mariselle Martínez (Xile)
Al millor intèrpret de Donizetti: Elena de la Merced (Espanya)
A un finalista tenor: Jae Chul Bee (Corea)
Al millor contra-tenor del Concurs: Jordi Domènech (Espanya)
Al millor cantant espanyol: Elena de la Merced
Contracte per a l'Òpera d'Hamburg: Suzannah Clarke (Regne Unit)
Premi "Grup de Liceístes 4rt. i 5è pis": Mariola Cantarero (Espanya)
Borsa d'estudis "Accademia di Osimo":Young Jeo Kim (Corea)
Borsa d'estudis "Diputació de Barcelona": Andrea Ferreira (Brasil)
Borsa d'estudis "Ajuntament de Moià":Luis Rodrigues (Portugal)
Borsa d'estudis "Accademia Chigiana" de Siena: Jeannine Hirzel (Suïssa)
Borses d'estudis "Escuela Superior de Música Reina Sofía": Lorenzo Carola (Itàlia) i Alejandro Jiménez (Espanya)
Borsa d'estudis "Dalton Baldwin": Assumpta Mateu (Espanya)
Borsa d'estudis "Fundaçao Casa de Mateus": Monika Walerowicz (Polònia)
Borses d'estudis "Col·legi d'Advocats" de Barcelona: Naomi Arima (Japó) i Marcello Vannucci (Brasil)
Borsa d'estudis "Curs Francesc Viñas" de Lied i Òpera de Mozart: Marina Pardo (Espanya)
Borsa d'estudis "Joan Oncina": Jung Pill Ryu (Corea)
Borses d'estudis "Accademia del Teatro", Cagli (Itàlia): Mariola Cantarero (Espanya) i a tots els finalistes.

XXXVI CONCURS, any 1999

Veus femenines:

1er. Petia Petrova (Bulgària)
2on. María Francisca Beaumont (Espanya)
3er. Abbie Furmansky (Estats Units)
Veus masculines:
ler. Giuseppe Filianoti (Itàlia)
2on. Carles Cosias (Espanya)
3er. Jaroslaw Brek (Polònia)
        Dong-Jik You (Corea)
Premis especials:
Al millor intèrpret de Música Russa: Ex aequo Irma Gigolashvili (Geòrgia) i Natalia Gavrilan (Moldàvia)
Al millor intèrpret d'Oratori-Lied: Jaroslaw Brek (Polònia)
Al millor intèrpret de Donizetti: Carles Cosias (Espanya)
A un finalista tenor: Giusseppe Filianoti (Itàlia)
Al millor cantant espanyol: Carles Cosias
Contracte per a l’Òpera d’Hamburg: Giusseppe Filianoti (Itàlia)
Premi “Grup de Liceístes 4rt. i 5è pis”: Mariola Cantarero (Espanya)
Borsa d'estudis “Diputació de Barcelona”: Mariola Cantarero (Espanya)
Borsa d'estudis «Ajuntament de Moià»: Claudia Pereira (Portugal)
Borsa d'estudis «Accademia Chigiana» de Siena: Aya Makino (Japó)
Borsa d'estudis «Escuela Superior de Música Reina Sofía»: Cecil van de Sant (Holanda) i Vicenç Esteve (Espanya)
Borsa d'estudis «Dalton Baldwin»: Mª Pilar Burgos (Espanya)
Borsa d'estudis «Fundaçao Casa de Mateus»: Ioulia Nejentseva (Rússia)
Recital «Fundació Mies van der Rohe»: Jaroslaw Brek (Polònia)
Borsa d'estudis «Col·legi d'Advocats de Barcelona»: Goulnara Mourzieva (Tartària) i Zhanna Nimenska (Ucraïna)
Borsa d'estudis «Curs Francesc Viñas» de Lied clàssic alemany i melodia francesa: Simon Chaussé (Canadà)
Borsa d'estudis «Joan Oncina»: Irakly Grigalashvili (Geòrgia)
Borsa d'estudis «Accademia del Teatro» de Cagli (Itàlia) a tots els finalistes.

XXXVII CONCURS, any 2000

Veus femenines:

ler Desert
2on Byoung-Ju Kim (Corea)
3er Mi Soon Jang (Corea)
Veus masculines:
ler Matthias Rexroth (Alemanya)
2on Salvador Carbó (Espanya)
       Seok-Be Ha (Corea)
3er Myoung-Won Han (Corea)
Premis especials:
Al millor intèrpret de Música Russa: Mikhail Davydov (Rússia)
Al millor intèrpret de Donizetti: Mi Soon Jang (Corea)
Al millor contra-tenor del Concurs: Matthias Rexroth (Alemanya)
Al millor cantant espanyol:Salvador Carbó
Premi "Grup de Liceístes 4rt. i 5è pis": Salvador Carbó (Espanya)
Borsa d'estudis "Diputació de Barcelona":Mikhail Davydov (Rússia)
Borsa d'estudis "Accademia di Osimo": Myoung-Won Han (Corea)
Borsa d'estudis "Ajuntament de Moià":Aleksandra Kurzak (Polònia)
Borsa d'estudis "Accademia Chigiana" de Siena: Elisabeth Martirosyan (Geòrgia)
Borses d'estudis "Escuela Superior de Música Reina Sofía": Graziela Valceva (Bulgària) i Natalia Evstafyeva (Rússia)
Borsa d'estudis "Dalton Baldwin": Cristina Obregón (Espanya)
Borsa d'estudis "Fundaçao Casa de Mateus": Jeannine Hirzel (Suissa)
Borses d'estudis "Col·legi d'Advocats" de Barcelona: Cleo Mitilineou (Grècia) i Elisa Vélez (Espanya)
Borsa d'estudis "Curs Francesc Viñas" de Lied clàssic alemany i melodia francesa: Enric Martínez-Castignani (Espanya)
Borsa d'estudis "Joan Oncina": Ernesto José Morillo (Veneçuela)
Bossa d'estudis "Virginia Zeani": Rosa Mª Hernández Zambrano (Mèxic) i Serena Daolio (Itàlia)
Borses d'estudis "Accademia del Teatro", Cagli (Itàlia), a tots els finalistes.