De 2001 a 2010

Informació

Secretaria del concurs
C/ Bruc, 125
08037 Barcelona
e-mail

XXXVIII CONCURS, Any 2001

Veus femenines:

1er Georgeta Girgore (Romania)
2on Nino Surguladze (Geòrgia)
3er Hiroko Koda (Japó)
Veus masculines:
1er Desert
2on Javier Franco (Espanya)
       Tae –Hyun Kim (Corea)
3er Metodie Bujor (Moldàvia)
Premis especials:
Al millor intèrpret de Música Russa: Tatiana Menchikova (Rússia)
Al millor intèrpret de Zarzuela: Antonio Moreno (Espanya)
Al millor intèrpret de Mozart: Se-Jin Lee (Corea)
A la millor soprano lleugera: Hiroko Koda (Japó)
Al millor cantant espanyol: Javier Franco
Premi “Amics de l’Opera de Sabadell”: Nino Surguladze (Geòrgia)
Premi "Grup de Liceístes 4rt. i 5è pis": Javier Franco (Espanya)
Borsa d'estudis "Diputació de Barcelona": Hyun Kyung Son (Corea)
Borsa d'estudis "Accademia di Osimo": Metodie Bujor (Moldàvia)
Borsa d'estudis "Ajuntament de Moià": Nadine Weissmann (Alemanya)
Borsa d'estudis "Accademia Chigiana" de Siena: Carina Mkrtychyan (Rússia)
Borses d'estudis "Escuela Superior de Música Reina Sofía": Susana Santiago(Espanya) i Nino Surguladze (Geòrgia)
Borsa d'estudis "Dalton Baldwin": Bettina Smith (Noruega)
Borsa d'estudis "Fundaçao Casa de Mateus": Se-Jin Hwang (Corea)
Borses d'estudis "Col·legi d'Advocats" de Barcelona: Allison Bell (Austràlia), Yoon-Mi Hwang (Corea) i Raquel Lucena (Espanya)
Borsa d'estudis "Curs Francesc Viñas" de Lied clàssic alemany i melodia francesa: Kyu-Hee Cho (Corea)
Borsa d'estudis "Joan Oncina": Jung-Pill Ryu (Corea)
Borsa d'estudis "Virginia Zeani": Arturo Martín (México)
Borses d'estudis "Accademia del Teatro", Cagli (Itàlia): Veronica Amarres (Rússia)

XXXIX CONCURS, Any 2002

Veus femenines:
1er Angela Marambio (Xile)
2on Micaela Carosi (Itàlia)
3er Nuria Orbea (Espanya)
Veus masculines:
1er Woo-Kyung Kim (Corea)
2on Alex Vicens (Espanya)
3er Germán Villar (Espanya)
Premis especials:
Al millor intèrpret d'Oratori-Lied: Nuria Orbea (Espanya)
Al millor intèrpret de Sarsuela: Germán Villar (Espanya) i Alex Vicens (Espanya)
Al millor intèrpret de Música Espanyola: Nuria Orbea (Espanya)
Al millor cantant espanyol: Alex Vicens
Premi "Amics de l'Opera de Sabadell": Micaela Carosi (Itàlia)
Premi "Grup de Liceístes 4rt. i 5è pis": Sandra Pastrana (Espanya)
Premi Teatre de l' Opera de Leipzig: Angela Marambio (Xile)
Borsa d'estudis "Diputació de Barcelona": Doroteya Doroteeva (Bulgària)
Borsa d'estudis "Accademia di Osimo": Germán Villar (Espanya)
Borsa d'estudis "Ajuntament de Moià": Joan Martín-Royo (Espanya)
Borsa d'estudis "Accademia Chigiana" de Siena: Sandra Pastrana (Espanya)
Borses d'estudis "Escuela Superior de Música Reina Sofía": Angela Marambio (Xile) i
Woo-Kyung Kim (Corea)
Borsa d'estudis "Dalton Baldwin": Ivan Geissler (França)
Borsa d'estudis "Fundaçao Casa de Mateus": Serhiy Mahera (Ucrania)
Borses d'estudis "Curs Francesc Viñas" d'Opera Italiana: Maria Garina (Moldàvia) i Manon Evrard (França)
Borsa d'estudis "Curs Francesc Viñas" de Lied clàssic alemany i melodia francesa: Markus Matheisl (Alemanya)
Borsa d'estudis "Joan Oncina": Luis Casanova (Espanya)
Borses d'estudis "Accademia del Teatro", Cagli (Itàlia) i Ana Agathonos (Grècia)

XL CONCURS, Any 2003

Veus femenines:
1er Caterina-Cellia Costea (Romania)
2on Se-Jin Lee (Corea)
3er Elena Manistina (Rússia)
Veus masculines:
1er Desert
2on Desert
3er Gioacchino Livigni (Estats Units)
       Joan Martín-Royo (Espanya)
Premis especials:
Al millor intèrpret de Mozart: Joan Martín-Royo (Espanya)
Al millor intèrpret d’Oratori-Lied: Christian Miedl (Alemanya)
Al millor intèrpret de Sarsuela: Armando Noguera (Argentina)
Al millor contra-tenor del Concurs: Ex aequo: Yuri Minenko (Ucraina), Florin Ouatu (Rumania)
Al millor cantant espanyol: Joan Martín-Royo
Premi Teatre de l’ Òpera de Leipzig: Hye Soo Sonn (Corea)
Premi “Amics de l’Òpera de Sabadell”: Gioacchino Livigni (Estats Units)
Premi Audició “Gran Teatre del Liceu”, reservat a cantants espanyols: Gustavo Casanova , Mª Eugenia Enguita, Sandra Galiano, Alicia García Muñoz, Minerva Moliner , Julio Morales, Arturo Pastor
Borsa d'estudis "Diputació de Barcelona": Yanna Osipova (Rússia)
Borsa d'estudis "Ajuntament de Moià": Iva Danova (Bulgària)
Premi "Grup de Liceístes 4rt. i 5è pis": Sandra Galiano (Espanya)
Borsa d'estudis "Accademia di Osimo": Armando Noguera (Argentina)
Borsa d'estudis "Accademia Chigiana" de Siena: Anna Lissovskaia (Rússia)
Borsa d'estudis "Dalton Baldwin": Bernadetta Golebiowska (Polònia)
Borsa d'estudis "Fundaçao Casa de Mateus": Claudia Rodríguez (Mèxic)
Borsa d'estudis "Accademia del Teatro", Cagli (Itàlia): Yosep Kang (Corea)
Borsa d'estudis “Académie de Musique de Sion": Natacha Kowalski (Bèlgica)
Borsa d'estudis "Joan Oncina": Dong Won Kim (Corea)
Borsa d’Estudis ”Accademia Internazionale di Canto Città di Pesaro”:Elena Belakova (Rússia)
Borses d'estudis "Curs Francesc Viñas" d’Opera Italiana: Narine Ananikyan (Armènia)
Borsa d'estudis "Curs Francesc Viñas" de Lied clàssic alemany i melodia francesa: Iwona Sobotka (Polònia)

XLI CONCURS, Any 2004

Veus femenines:
1er Tatiana Mazurenko (Rússia)
2on Jee Hye Sohn (Corea)
3er Desert
Veus masculines:
1er Antonio Gandía (Espanya)
2on Dmitry Korchak (Rússia)
3er Wojciech Gierlach (Polònia)
      Tuncay Kurtoglu (Turquia)
Premis especials:
A un finalista tenor: Antonio Gandía (Espanya)
Al millor intèrpret de Verdi: Tatiana Mazurenko (Rússia)
Al millor intèrpret de Sarsuela: Israel Lozano (Espanya)
Al millor intèrpret de Schubert: Evgenia Grekova (Rússia)
Al millor cantant espanyol: Antonio Gandía
Premi Teatre de l’ Òpera de Leipzig: Wilfried Staber (Àustria)
Premi “Amics de l’Òpera de Sabadell”: Dmitry Korchak (Rússia)
Premi Audició “Gran Teatre del Liceu”, reservat a cantants espanyols: Carmen Avivar, Ainhoa Zuazua, Montserrat Melero, Tina Gorina, Itziar Lesaka, Alberto Núñez, Isaac Galán
Premis "Escuela Superior de Música Reina Sofía": Tatiana Mazurenko (Rússia) i Antonio Gandía (Espanya)
Premi "Grup de Liceístes 4rt. i 5è pis": Isaac Galán (Espanya)
Borsa d'estudis "Diputació de Barcelona": Isaac Galán (Espanya)
Borsa d'estudis "Ajuntament de Moià": Anthony Costanzo (Estats Units)
Borsa d'estudis "Accademia di Osimo": Wojciech Gierlach (Polònia)
Borsa d'estudis "Accademia Chigiana" de Siena: Obed Ureña (Suïssa)
Borsa d'estudis "Dalton Baldwin": Shadi Torbey (Bèlgica)
Borsa d'estudis "Fundaçao Casa de Mateus": Ainhoa Zuazua (Espanya)
Borsa d'estudis "Accademia del Teatro", Cagli (Itàlia): Bogdan-Ionut Mihai (Romania)
Borsa d'estudis "Joan Oncina": Bruno Ribeiro (Portugal)
Borsa d’Estudis ”Accademia Internazionale di Canto Città di Pesaro”: Jee Hye Sohn (Corea)
Borses d'estudis "Curs Francesc Viñas" d’Opera Italiana: Guilherme Pires (Brasil) i Yosep Kang (Corea)
Borsa d'estudis "Curs Francesc Viñas" de Lied clàssic alemany i melodia francesa: Dominik Nekel (Àustria)

XLII CONCURS, Any 2005

Veus femenines:
1er Serena Daolio (Itàlia)
2on Kari Postma Sundan (Noruega)
3er Albina Shagimuratova (Rússia)
Veus masculines:
1er Vasily Ladiuk (Rússia)
2on Desert
3er Pavel Kudinov (Rússia), Vitaly Bilyy (Ucraïna)
Premis especials:
Al millor intèrpret d’Oratori-Lied: Myung-Hee Hyun (Corea)
Al millor intèrpret de Verdi: Serena Daolio (Itàlia)
Al millor intèrpret de Música Russa: Aleksandra Kovalevich (Rússia)
Premi Teatre de l’ Òpera de Leipzig: Kari Sundan (Noruega)
Premi “Cia. Ópera Sao Paulo”: Serena Daolio (Itàlia)
Premi “Amics de l’Òpera de Sabadell”: Serena Daolio (Itàlia)
Premis "Escuela Superior de Música Reina Sofía": Serena Daolio (Itàlia) i Vasily Ladiuk (Rússia)
Premi Festival de Música Clàssica “El Convent”(Blanes): Isaac Galán (Espanya)
Premi "Grup de Liceístes 4rt. i 5è pis": Pilar Vázquez (Espanya)
Borsa d'estudis "Diputació de Barcelona": Isaac Galán (Espanya)
Borsa d'estudis "Ajuntament de Moià": Oscar Roa (Mèxic)
Borsa d'estudis "Accademia Chigiana" de Siena: María Alejandra Katzarava (Mèxic)
Borsa d'estudis "Dalton Baldwin": Nial Chorell (Finlàndia)
Borsa d'estudis "Accademia del Teatro", Cagli (Itàlia): Aleksandra Kovalevich (Rússia)
Borsa d'estudis "Joan Oncina": Javier Camarena (Mèxic)
Borsa d’Estudis ”Accademia Internazionale di Canto Città di Pesaro”: Songmi Yang (Corea)
Borsa d’Estudis “Académie de Musique de Sion”: Florin Ouatu (Romania)
Borses d'estudis "Curs Francesc Viñas" d’Opera Italiana: Thomas Blondelle (Bèlgica) i Dominik Nekel (Àustria)
Borsa d'estudis "Curs Francesc Viñas" de Lied clàssic alemany i melodia francesa: Eric Torres Alfaro (Mèxic)

XLIII CONCURS, Any 2006

Veus femenines:
1er Barbara Quintiliani (Estats Units)
2on Nadine Weissmann (Alemanya)
3er Ekaterina Shcherbachenko (Rússia)
Veus masculines:
1er David DQ Lee (Canadà)
2on Tiziano Bracci (Itàlia)
3er Desert
Premis especials:
Al millor intèrpret d’Oratori-Lied: David DQ Lee (Canadà)
Al millor intèrpret de Verdi: Barbara Quintiliani (Estats Units)
Al millor intèrpret de Wagner: Nadine Weissmann (Alemanya)
Al millor intèrpret de Música Russa: Ekaterina Shcherbachenko (Rússia)
Al millor intèrpret de Schubert: Markus Volpert (Alemanya)
Al millor contra-tenor: David DQ Lee (Canadà)
Premi Teatre de l’ Òpera de Leipzig: Ketevan Kemoklidze (Geòrgia)
Premi “Cia. Ópera Sao Paulo”: Nadine Weissmann (Alemanya)
Premi “Amics de l’Òpera de Sabadell”: Ekaterina Shcherbachenko (Rússia)
Premis "Escuela Superior de Música Reina Sofía": Barbara Quintiliani (Estats Units) i David DQ Lee (Canadà)
Premi Festival de Música Clàssica “El Convent”(Blanes): Gabriel Blanco (Espanya) i Marc Canturri (Andorra)
Premi Agimus (Secció de Catània): Ekaterina Shcherbachenko (Rússia)
Premi "Grup de Liceístes 4rt. i 5è pis": Montserrat Melero (Espanya)
Borsa d'estudis "Diputació de Barcelona": Jin-Hee Uhm (Corea)
Borsa d'estudis "Ajuntament de Moià": Paola Molinari (Itàlia)
Borsa d'estudis "Accademia Chigiana" de Siena: Laura Nicorescu (Romania)
Borsa d'estudis "Dalton Baldwin": Anne Maistriau (Bèlgica)
Borsa d'estudis "Accademia del Teatro", Cagli (Itàlia): Alessia Grimaldi (Itàlia)
Borsa d'estudis "Joan Oncina": Airam De Acosta (Espanya)
Borsa d’Estudis ”Accademia Mario Del Monaco – Renata Tebaldi” (Pesaro): Ketevan Kemoklidze (Geòrgia)
Borsa d’Estudis “Académie de Musique de Sion”: Soo Joo Lim (Corea)
Borses d'estudis "Curs Francesc Viñas" d’Opera Italiana: Gabriel Blanco (Espanya)
Borsa d'estudis "Curs Francesc Viñas" de Lied clàssic alemany i melodia francesa: Eduarda Melo (Portugal)


XLIV CONCURS, Any 2007 

Veus femenines:

1er Beatriz Díaz González (Espanya)
2on Jacquelyn Wagner (Estats Units)
3er Marina Rebeka (Letònia)
       Anja Schlosser (Alemanya)
Veus masculines:
1er Desert
2on Francisco Corujo (Espanya)
3er Manolito Mario Franz (Alemanya)
Premis especials:
A un finalista tenor: Francisco Corujo (Espanya)
Al millor intèrpret de Mozart: Jacquelyn Wagner (Estats Units)
Al millor intèrpret d’Oratori-Lied: Anja Schlosser (Alemanya)
Al millor intèrpret de Música Russa: Eung Kwang Lee (Corea)
Al millor intèrpret de Sarsuela: Beatriz Díaz González (Espanya) i Francisco Corujo (Espanya)
Al millor intèrpret de Schubert: Dong Hyo Cheong (Corea)
Al millor cantant espanyol: Beatriz Díaz González
Al millor cantant català: Tina Gorina
Premi "Grup de Liceístes 4rt. i 5è pis": Airam de Acosta (Espanya)
Premi Teatre de l’ Òpera de Leipzig: Eung Kwang Lee (Corea)
Premi “Cia. Ópera Sao Paulo”: Beatriz Díaz González (Espanya)
Premi “Amics de l’Òpera de Sabadell”: Francisco Corujo (Espanya)
Premi "Escuela Superior de Música Reina Sofía": Beatriz Díaz González (Espanya)
Premi Festival de Música Clàssica “El Convent”(Blanes): Tina Gorina (Espanya)
Premi Agimus (Secció de Catània): Jacquelyn Wagner (Estats Units)
Borsa d'estudis "Diputació de Barcelona": Seung Weon Lee (Corea)
Borsa d'estudis "Accademia Chigiana" de Siena: Anna Kasyan (Georgia)
Borsa d'estudis "Dalton Baldwin": Yuri Haradzetski (Bielorússia)
Borsa d'estudis "Accademia del Teatro", Cagli (Itàlia): Jong Hoon Heo (Corea)
Borsa d'estudis "Joan Oncina": Aurélie Franck (Bèlgica)
Borsa d’Estudis ”Accademia Mario Del Monaco – Renata Tebaldi” (Pesaro): Hans Ever (Colòmbia)
Borsa d’Estudis “Académie de Musique de Sion”: Francisco Javier Pérez Pacheco (México)
Borsa d’Estudis “Festival Francesc Viñas” de Moià: Sophie Gordeladze (Geòrgia)
Borses d'estudis "Curs Francesc Viñas" d’Opera Italiana: Evgeny Liberman (Rússia) i Julija Samsonova (Lituània)
Borsa d'estudis "Curs Francesc Viñas" de Lied clàssic alemany i melodia francesa: Dong-Hyo Cheong (Corea)

XLV CONCURS, Any 2008

Veus femenines:
1er Desert
2on Marta Mathéu (Espanya)
3er Grazia Doronzio (Itàlia)
       Auxiliadora Toledano (Espanya)
Veus masculines:
1er Desert
2on Lee Poulis (Estats Units)
        Ook Chung (Corea)
3er Jin-Won Jung (Corea)
Premis especials:

Al millor intèrpret de Mozart: Marta Mathéu (Espanya)
Al millor intèrpret d’Oratori-Lied: Christiane Karg (Alemanya)
Al millor intèrpret de Sarsuela: Carmen Solís (Espanya)
Al millor cantant espanyol: Marta Mathéu
Al millor cantant català: Marta Mathéu
Premi "Grup de Liceístes 4rt. i 5è pis": Carmen Solís (Espanya)
Premi Teatre de l’ Òpera de Leipzig: Jin-Won Jung (Corea)
Premi “Cia. Ópera Sao Paulo”: Lee Poulis (Estats Units)
Premi “Amics de l’Òpera de Sabadell”: Grazia Doronzio (Itàlia)
Premi Festival de Música Clàssica “El Convent”(Blanes): Marta Mathéu (Espanya)
Premi Agimus (Secció de Catània): Auxiliadora Toledano (Espanya)
Borsa d'estudis "Diputació de Barcelona": Dmitry Trunov (Rússia)
Borsa d'estudis "Accademia Chigiana" de Siena: Marina Bucciarelli (Itàlia)
Borsa d'estudis "Dalton Baldwin": Mª Mercedes Arcuri (Argentina)
Borsa d'estudis "Accademia del Teatro", Cagli (Itàlia): Anna Aglatova (Rússia)
Borsa d’estudis ”Accademia Mario Del Monaco – Renata Tebaldi” (Pesaro): Jekaterina Tretjakova (Lituània)
Borsa d’estudis “Académie de Musique de Sion”: Siman Chung (Corea)
Borsa d’estudis “Festival Francesc Viñas” de Moià: Dolores Lahuerta (Espanya)
Borses d'estudis "Curs Francesc Viñas" d’Opera Italiana: Patricia Rojas (Espanya) i Wong Jong Lee (Corea)
Borsa d'estudis "Curs Francesc Viñas" de Lied clàssic alemany i melodia francesa: Dorothea Herbert (Alemanya) i Mercedes Arcuri (Argentina)

XLVI CONCURS, Any 2009

Veus femenines:

1er Desert
2on Kisahni Jayasinghe (Sri Lanka)
3er Ekaterina Isachenko (Rússia)
Veus masculines:
1er Desert
2on Roger Padullés (Espanya)
3er Hyojong Kim (Corea)
Premis especials:
Al millor intèrpret d'Oratori-Lied: Sung-Hwa Hong (Corea)
Al millor intèrpret de Schubert: Sung-Hwa Hong (Corea)
Menció especial del Jurat: Valeria Tornatore (Itàlia) i Alisa Kolosova (Rússia)
Al millor cantant espanyol: Roger Padullés
Al millor cantant català: Roger Padullés
Premi "Grup de Liceístes 4rt. i 5è pis": Carol García (Espanya)
Premi Teatre de l' Ópera de Leipzig: Hyojong Kim (Corea)
Premi “Cia. Ópera Sao Paulo”: Kisahni Jayasinghe (Sri Lanka)
Premi "Amics de l'Òpera de Sabadell": Ekaterina Isachenko (Rússia)
Premi Festival de Música Clàssica "El Convent"(Blanes): Carlos Daza (Espanya)
Premi Agimus (Secció de Catània): Hyojong Kim (Corea)
Borsa d'estudis "Diputació de Barcelona": Richard Sveda (Eslovàquia)
Borsa d'estudis "Accademia Chigiana" de Siena: Michal Jakub Partyka (Polonia)
Borsa d'estudis "Dalton Baldwin": Sung-Hwa Hong (Corea)
Borsa d'estudis "Accademia del Teatro", Cagli (Itàlia): Valeria Tornatore (Itàlia)
Borsa d'estudis "Accademia Mario Del Monaco - Renata Tebaldi" (Pesaro):
Mariana Carnovali (Argentina)
Borsa d'estudis "Académie de Musique de Sion": Alisa Kolosova (Rússia)
Borsa d'estudis "Curs Francesc Viñas" d'Opera Italiana: Carol García (Espanya)
Borsa d'estudis "Curs Francesc Viñas" de Lied clàssic alemany i melodia francesa: Katrin Auzinger (Àustria)

XVLII CONCURS, Any 2010

Veus femenines:
1er   Sunyoung Seo (Corea)
2on  Dinara Alieva (Rússia)
3er   Vera Chekanova (Rússia)    
Veus masculines:
1er  Russell Thomas (Estats Units)
2on  Teodor Ilincai (Romania)
3er   Dimitrios Flemotomos (Grècia)
Premis especials:
A un finalista tenor: Russell Thomas (Estats Units)
Al millor intèrpret de Mozart: Gyula Orendt (Hongria)
Al millor intèrpret d’Oratori-Lied:  Gyula Orendt (Hongria)
Al millor intèrpret de Música Russa: Vera Chekanova (Rússia)    
Al millor intèrpret de Sarsuela: Dimitrios Flemotomos (Grècia)
Al millor intèrpret de Schubert: Dong-Hwan Lee (Corea)
Al millor contra-tenor: Siman Chung (Corea)
Premi "Grup de Liceístes 4rt. i 5è pis": Orlando Niz (Espanya)
Premi “Amics de l’Òpera de Sabadell”: Sunyoung Seo (Corea)
Premis "Escuela Superior de Música Reina Sofía": Sunyoung Seo (Corea) i Russell Thomas (Estats Units)
Premi Festival de Música Clàssica “El Convent”(Blanes): César San Martín (Espanya)
Premi Agimus (Secció de Catània): Dimitrios Flemotomos (Grècia)
Borsa d'estudis "Diputació de Barcelona":  Kihwan Sim (Corea)
Borsa d'estudis "Accademia Chigiana" de Siena: Justina Gringyte (Lituània)
Borsa d'estudis "Dalton Baldwin": Gyula Orendt (Hongria)
Borsa d’Estudis ”Accademia Mario Del Monaco – Renata Tebaldi” (Pesaro):
Stanislas de Barbeyrac (França)
Borsa d’Estudis “Académie de Musique de Sion”: Elena Galitskaya (Rússia)
Borsa d'estudis "Curs Francesc Viñas" de Lied clàssic alemany i melodia francesa:  Maria Celeng (Hongria)