De 2011 a 2020

XVLIII CONCURS, Any 2011

Veus femenines :
1er   Tamara Wilson (Estats Units)
2on  Cristina Toledo (Espanya)
3er   Elena Guseva (Rússia)   

Veus masculines :
1er  Mario Chang (Guatemala)
2on  Atalla Ayan (Brasil)
3er   ex aequo: Jootaek Kim(Corea), Roman Burdenko (Rússia)

Premis especials :
A un finalista tenor: Mario Chang (Guatemala)
Al millor intèrpret d’Òpera Francesa: Cristina Toledo (Espanya)
Al millor intèrpret de Música Russa: Oksana Kramareva (Ucraïna)
Al millor intèrpret de Sarsuela: Atalla Ayan (Brasil)
Al millor cantant espanyol: Cristina Toledo
Al millor cantant català: Anna Tobella
Premi "Associació de Liceístes 4rt. i 5è pis": Anna Tobella (Espanya)
Premi Cia. Ópera Sao Paulo:  Atalla Ayan (Brasil)
Premi “Amics de l’Òpera de Sabadell”: Mario Chang (Guatemala)
Premi Festival de Música Clàssica “El Convent”(Blanes): Cristina Toledo (Espanya)
Premi Agimus (Secció de Catània): Elena Guseva (Rússia)   
Borsa d'estudis "Diputació de Barcelona" :  Mercedes Gancedo (Argentina)
Borsa d’estudis “European Opera Centre”: Thomas Dear (França)
Borsa d'estudis "Accademia Chigiana" de Siena: Vladislav Lysak (Ucraïna)
Borsa d'estudis "Dalton Baldwin":  Goeun Lee (Corea)
Borsa d’Estudis ”Accademia Renata Tebaldi – Mario del Monaco” (Pesaro):
Tatiana Timchenko (Rússia)
Borsa d’Estudis “Académie de Musique de Sion”: Taisiya Ermolaeva (Rússia)

XLIX CONCURS, Any 2012

Veus femenines:
1er Olga Busuioc (Moldavia)
2on Ju Young Hong (Corea)
       Jessica Muirhead (Regne Unit)
3er Kristina Mkhitaryan (Rússia)
Veus masculines:
1er No adjudicat
2on Orhan Yildiz (Turquia)
3er Chae Wook Lim (Corea)
Premis especials:
Al millor intèrpret d’Oratori-Lied: Chae Wook Lim (Corea)
Al millor cantant espanyol: Anna Tobella
Al millor cantant català: Anna Tobella
Premi "Associació de Liceístes 4rt. i 5è pis": Miriam Zubieta (Espanya)
Premis Festival Castell de Peralada: Olga Busuioc (Moldàvia) i Orhan Yildiz (Turquia)
Premi “Amics de l’Òpera de Sabadell”:  Olga Busuioc (Moldàvia)
Premi Festival de Música Clàssica “El Convent”(Blanes):  Chae Wook Lim (Corea)
Premi Agimus (Secció de Catània): Ju Young Hong (Corea)
Borsa d'estudis "Diputació de Barcelona" :  Deniz Yetim (Turquia)
Borsa d’estudis “European Opera Centre”: Orhan Yildiz (Turquia)
Borsa d'estudis "Accademia Chigiana" de Siena: Ruzan Mantashyan (Armènia)
Borsa d'estudis "Dalton Baldwin":  Beomjin Kim (Corea)
Borsa d’Estudis ”Accademia Renata Tebaldi – Mario del Monaco” (Pesaro): Mariangela Sicilia ( Itàlia)
Borsa d’Estudis “Académie de Musique de Sion”: Miriam Zubieta (Espanya)

50è CONCURS, Any 2013

Premis Oficials:
1er  Katerina Tretyakova (Lituània)  
       Michal Jakub Partyka (Polònia)
2on  Amartuvshin (Mongòlia)
3er  Valeriu Caradja (Moldàvia)

Premis Junior:
1er  Marina Nachkebiya (Geòrgia)
2on  Hoerim Park (Corea)
3er  Byong Ick Cho (Corea)

Premis especials:
Al millor intèrpret de Sarsuela: Simge Büyükedes (Turquia)
Al millor intèrpret de Verdi: Valeriu Caradja (Moldàvia)
Al millor intèrpret de Música Russa: Amartuvshin (Mongòlia)
Al millor cantant espanyol: María Elena Sancho
Al millor cantant català: Anabel Pérez Real
Borsa d’estudis “Mercedes Viñas”  a un jove cantant: Victoria Yarovaya (Rússia)
Borsa d’estudis “Natalia Troitskaya” a la millor jove soprano: Marina Nachkebiya (Geòrgia)
Premis Festival Castell de Peralada: Katerina Tretyakova (Lituània)  i  Michal Jakub Partyka (Polònia)
Premi “Amics de l’Òpera de Sabadell”: Amartuvshin (Mongòlia)
Premi “Concerlirica Opera Internacional”:  Dong Kyu Oh (Corea)
Premi “Nova Academia Musica Aetnensis” de Catania: Michal Jakub Partyka (Polònia)
Borsa d’estudis “European Opera Centre”: María Elena Sancho (Espanya)

 

 

51è CONCURS, Any 2014

Premis Oficials :
1er  Seyoung Park (Corea)  
       Junghoon Kim (Corea)
2on  Anna Patalong (Regne Unit)
3er  Ximena Agurto (Perú)
4rt  Irina Churilova (Rússia)
5è  Ana Dimitriu (Moldávia)
6è  Joo Won Kang (Corea)

Premis especials :
A un finalista tenor: Junghoon Kim (Corea)
Al millor intèrpret de Mozart: Salome Jicia (Georgia)
Al millor intèrpret d’Oratori-Lied: Oddur Jónsson (Islándia)
Al millor intèrpret de Sarsuela: Ximena Agurto (Perú)
Al millor intèrpret de Verdi: Seyoung Park (Corea)
Al millor intèrpret de Música Russa: Irina Churilova (Rússia)
Al millor intèrpret de Schubert: Oddur Jónsson (Islándia)
Al millor cantant espanyol: Miren Urbieta
Premis Festival Castell de Peralada: Seyoung Park (Corea)  i Junghoon Kim (Corea)
Premi “Amics de l’Òpera de Sabadell”: Ximena Agurto (Perú)
Premi “Concerlirica Opera Internacional”:  Junghoon Kim (Corea)
Borsa d’estudis “Mercedes Viñas”  a un jove cantant: Anatoli Sivko (Bielorússia)
Borsa d’estudis “Accademia Chigiana” de Siena: Federica Lombardi (Itália)
Borsa d’estudis “Dalton Baldwin”: Jinkyung Park (Corea)
Borsa d’estudis “European Opera Centre”: Damiana Mizzi (Itália)