Notícies

El Liceu aquestes festes a Mezzo TV

'Norma' (Foto: A. Bofill)

Barcelona, 26 de novembre de 2015. Al llarg de desembre i gener el canal Mezzo HD, especialitzat en òpera i música clàssica, emetrà a 38 països i en diferents franges horàries els enregistraments al Liceu de Norma (2015), Ariane et Barbe-Bleue (2011) i Le Songe d'une nuit d'été (2005) dins de l’acord del Gran Teatre amb la cadena francesa, que compta amb més de 16 milions d’abonats arreu del món.

Aquest serà el primer cop que Mezzo HD emet l’òpera de Bellini protagonitzada per Sondra Radvanovsky i Gregory Kunde, enregistrada al Liceu els dies 15 i 17 de febrer, amb Jean-Pierre Loisil en la realització. A més a més, Norma ja es va veure en directe a 130 cinemes d’arreu del món i actualment encara s’emet en diferit a més d’un centenar de sales arribant en total a més de 200.000 espectadors.

Mezzo HD reemetrà també durant aquestes dates les produccions d’Ariane et Barbe-Bleue, de Paul Dukas i de Le Songe d'une nuit d'été, de Britten, enregistrades al Liceu l’any 2011 i 2005 respectivament.

Podeu consultar els horaris d’emissió aquí:

Norma

Ariane et Barbe-Bleue

Le Songe d'une nuit d'été 

'Le Songe d'une nuit d'été' (Foto: A. Bofill)