Notícies

El Liceu de vermell en lluita contra la SIDA

Barcelona 2 de desembre de 2015. El Liceu es va sumar un any més a la trentena d’edificis i monuments emblemàtics de Barcelona que van demostrar el seu suport a la lluita contra la SIDA il·luminant de vermell la façana en el Dia Mundial. L’acció forma part del projecte social del Gran Teatre.

Des de les 18h i fins passada la mitja nit la façana del Liceu es va tenyir de vermell en la campanya de sensibilització contra el VIH que des de fa set anys lideren la Fundació Lluita contra la SIDA i l’Ajuntament de Barcelona.

El Liceu es va afegir d’aquesta manera a altres espais i monuments de la ciutat com el Palau de la Música, el Teatre Nacional de Catalunya, el Teatre Lliure, la Sagrada Família, la Pedrera o el MACBA, entre molts d’altres, que també es van il·luminar de vermell.