Notícies

El Liceu divulga l'òpera a l'Ateneu Barcelonès

Moment de la signatura de l'acord.

La Fundació del Gran Teatre del Liceu i l’Ateneu Barcelonès han signat un acord de col·laboració amb l'objectiu de promoure l’afició a l’òpera i col·laborar en convertir La Rambla en un eix cultural i artístic.

El conveni impulsa també un seguit d’activitats com la xerrada que sobre La traviata va acollir l’Ateneu el passat dimarts 9 de juny i que va obrir el nou cicle “Liceu-Ateneu”.

L'acord que han signat Roger Guasch, director general del Liceu, i Jordi Casassas Ymbert, president de l’Ateneu Barcelonès, impulsa una sèrie d’activitats de caràcter divulgatiu i introductori al món de l’òpera, d’acord al programa de la temporada del Liceu.

Així mateix, es contemplen condicions avantatjoses per la compra d'entradres i l'adquisició d'abonaments flexibles per a la propera temporada.

L'audició de 'La traviata', amb Pol Avinyó, va obrir el nou cicle 'Liceu-Ateneu'.