Notícies

El Liceu expressa el seu condol per la mort de Leopoldo Rodés

Barcelona, 8 de juliol de 2015. El Gran Teatre del Liceu vol expressar el seu condol per la mort de Leopoldo Rodés en un accident de trànsit aquest migdia. Rodés tenia una estreta vinculació amb el Gran Teatre del Liceu, on era membre del Patronat de la Fundació en representació dels mecenes. A més, la seva empresa, Havas Media Group, patrocina el Teatre.

El director general del Liceu, Roger Guasch, ha manifestat que la mort de Rodés comporta "la pèrdua d’una persona que estimava la cultura i el Liceu i que va ser clau en el desenvolupament del mecenatge del Teatre". "A més, va contribuir a impulsar la col·laboració entre la societat civil i les administracions públiques en la reconstrucció del Liceu després de l’incendi del 94”, ha afegit.

Com a senyal de condol, el Liceu li dedicarà l’estrena de La traviata a la funció d’aquesta nit. Les banderes de la façana de La Rambla onegen a mig pal.