Notícies

El Liceu se suma a la iniciativa "Dóna la cara per la sida"

Foto: Rebekka Bruggner

2 de desembre de 2014. El Liceu va il·luminar la seva façana de vermell ahir 1 de desembre, Dia Mundial de la Sida, entre les 18:30 i les 01:30 h, per conscienciar  sobre  una malaltia que des de 1981 ha afectat a més de 40 milions de persones.

Barcelona va tenyir de vermell els seus edificis i monuments més emblemàtics per aquesta causa, com a part de la campanya que des de fa cinc anys impulsa la Fundació Lluita contra la Sida amb el suport de l’Ajuntament de Barcelona.

El Liceu va formar part d'un total de 32 espais de la ciutat comtal que van participar en la iniciativa com la Torre Agbar, Sagrada Família, MACBA, Casa Batlló, El Palauet, Palau de la Música Catalana, TNC, Pedralbes Centre, L’Auditori, El Molino, Poble Espanyol, Teatre Lliure, Fundació Suñol, Ajuntament de Barcelona, Font de la Cruïlla amb Passeig de Gràcia, Font Màgica de Montjuic, Arc de Triomf, Palau de la Virreina, Les Tres Creus del Parc Güell, l’Hospital de Sant Pau i L'Antiga Fàbrica d'Estrella Damm, entre d'altres.