Notícies

Els Premis Lírics Campoamor premien el Liceu en dues categories

Dmitri Tcherniakov i Irene Theorin, guardonats per la millor direcció d'escena i millor cantant femenina

"La ciutat invisible de Kitej" es va estrenar al Liceu al mes d'abril de 2013.
Irene Theorin amb Albert Dohmen interpretant "Die Walküre" al Liceu

Barcelona, 29 de novembre de 2014. Els Premis Lírics Teatro Campoamor, en la seva novena edició, han premiat el Gran Teatre del Liceu en les categories de millor director d’escena (Dmitri Tcherniakov) i millor cantant femenina (Irene Theorin). La decisió del jurat, donada a conèixer aquest matí, ha premiat en la categoria de la millor direcció d’escena a Dmitri Tcherniakov, per La llegenda de la ciutat invisible de Kitej de Rimsky-Korsakov, una producció del Liceu, l’Òpera d’Amsterdam i La Scala de Milà, que es va representar al Teatre a l'abril de 2014.

També ha guardonat com a millor cantant femenina d’òpera Irene Theorin, que va interpretar el rol de Brünnhilde a Die Walküre (La Valquíria) de Wagner, que va tenir lloc al Liceu, el maig de 2014.

En aquesta novena edició s’han presentat més de 260 candidatures procedents dels principals teatres, festivals i temporades d’òpera i sarsuela. El premi ha comprès la temporada 2013/14 (des de setembre de 2013 a agost de 2014).

L’entrega de premis tindrà lloc al Teatro Campoamor d’Oviedo el mes de març de 2015.