Notícies

Es postposa el concert de Riccardo Muti al Liceu

Barcelona, 9 de novembre de 2015.  Riccardo Muti cancel·la els dos concerts previstos al Liceu pel 13 i 15 de novembre per problemes de salut del mestre. El Teatre està buscant noves dates per reubicar aquests dos concerts tan esperats de Muti, que congreguen sobre un mateix escenari a dues grans orquestres com l’Orchestra Giovanile “Luigi Cherubini” -fundada per ell mateix el 2004-, i la pròpia Orquestra del Liceu. El pianista barcelonès Ignasi Cambra també forma part d’aquest concert que inclou peces de Beethoven, Schubert i Mozart.

El concert es posposa fins a nova data, que s’emplaçarà inicialment dins d’aquesta temporada -2015/16-. Les entrades adquirides o els abonaments que incloguin qualsevol dels dos dies de concert seran vàlids per a les noves dates que el Liceu plantegi properament. Si algun dels assistents té incompatibilitats amb aquest canvi, el Teatre retornarà íntegrament l’import de l’entrada –amb les despeses de gestió incloses-, que també es podrà bescanviar per a un nou espectacle. Tots els canvis s’efectuaran a les taquilles del Teatre. Els costos de qualsevol gestió fruit d’aquest canvi seran gratuïts.