Notícies

Jornada de portes obertes

El proper diumenge 18 de maig, el Gran Teatre del Liceu organitza una Jornada de Portes Obertes. Des de les 10 del matí i fins les 6 de la tarda, es podran visitar els espais més emblemàtics del teatre com la Sala, el Saló dels Miralls, el Foyer i el Cercle del Liceu, un clar exponent del Modernisme que alberga una excepcional col·lecció de pintures de Ramon Casas.

8 hores non-stop d’òpera

Durant 8 hores ininterrompudes, 40 alumnes del Conservatori Superior de Música del Liceu interpretaran fragments d’òpera, acompanyats pels seus professors. Al llarg del dia es projectaran al Foyer fragments d'òperes enregistrades al Liceu i es faran activitats infantils.

Sessió de cinema amb la projecció de L’Or del Rin

Un cop acabada la Jornada de Portes Obertes, al Foyer es farà una sessió de cinema amb la projecció de L’Or del Rin de Wagner i una conferència prèvia a càrrec de Sebastià Roig, titulada “Tolkien i Wagner. El senyor dels anells”, que farà un paral·lelisme entre ambdues obres. Aquesta serà l’única activitat de pagament. Els abonats del Liceu tindran un descompte sobre el preu de l’entrada.

Aquesta jornada compta amb el patrocini de Gas Natural. 

 

Programa

Actuacions al Saló Miralls

- De 10 a 17.30 h. A càrrec de joves intèrprets del Conservatori del Liceu 

Projeccions al Foyer 

-De 10 a 17.30 h. Fragments d’òperes enregistrades al Liceu

Activitats infantils

-D'11.30 a 14 h

-De 15.30 a 17 h

 

Sessió de Cinema al Foyer (accés pel carrer de Sant Pau)

-19 h. Conferència a càrrec de Sebastià Roig, “Tolkien i Wagner. Els senyors dels anells” 

-20:15 h. Projecció de l’òpera L’or del Rin (Aquesta activitat no és gratuïta)

Més informació 

Les taquilles romandran obertes entre les 9.30h i les 20.00h