Notícies

La primera edició del Suite Festival tanca amb més d’un 81% d’ocupació

Barcelona, 26 de maig de 2015. El Festival, que va cloure la primera temporada el passat cap de setmana, ha assolit més de 14.000 entrades venudes i un 81’22% d’ocupació mitjana. El Suite Festival, gestionat per la promotora Clippers i amb seu al Gran Teatre del Liceu, ja treballa en una propera edició. 

El Suite Festival va donar el tret de sortida la nit de Cap d’Any amb un concert de Woody Allen & The New Orleans Jazz Band, i al llarg dels darrers mesos ha acollit figures com Van Morrison, Luz Casal, Ara Malikian, Gregory Porter, Katie Melua, Els Amics de les Arts, Antonio Orozco i Kraftwerk, aquests tres últims penjant el cartell de ‘sold out’ dies abans del concert.

Roger Guasch, director general del Liceu, celebra l’èxit d’un festival que ha portat “nou públic” al Teatre. Per la seva banda el president de Clipper’s i director del certamen, Juli Guiu, ha assegurat que és un orgull haver organitzat un festival al Liceu i que en aquests moments ja estan preparant la segona edició.