Notícies

Porgy and Bess agita la Rambla

Porgy and Bess s’estrena al Liceu l’11 de juliol però ja es passeja per tota la ciutat. Ahir a les dues del migdia 80 persones, entre ells uns 15 solistes de la Companyia de Cape Town, van participar en una marching band que va aparèixer per la Rambla i va finalitzar al vestíbul del Liceu amb una petita coreografia que va encisar als vianants que passejaven per la Rambla amb la seva música en directe i el seu ball plens de vitalitat.

La música de Gershwin envairà també espais comercials de Barcelona, com el FNAC, Las Arenas, El Corte Inglés i el mercat de la Boqueria, on alumnes del Conservatori del Liceu cantaran una versió jazz del Summertime, dijous i divendres.

Diumenge, 13 de juliol, serà la pròpia companyia de Cape Town Opera la que oferirà un concert de gospel i cants espirituals, jazz i blues, a les 12:45, a l’Església Santa Maria del Mar i obert a tothom, com a colofó de la missa internacional que celebra cada diumenge la basílica.