Notícies

Premi DVD Le Grand Macabre

El 28 de novembre es va fer entrega al Liceu, a la Maison de la Radio de París, el "Diapason d'or de l'année" a Le Grand Macabre per la millor producció en DVD. Aquesta òpera fou enregistrada al Liceu el mes de novembre del 2012 i publicada en DVD durant l’any 2012.

El "Diapason d'or de l'annné" és un dels premis europeus més significatius per als millors CDs i DVDs de la música clàssica i l'òpera. El jurat està integrat per crítics de la revista Diapason i per programadors de l’emissora France Musique.

L'òpera Le Grand Macabre , coproducció del Gran Teatre del Liceu, Théâtre Royal de la Monnaie (Burssel·les), Opera di Roma i la English National Opera (Londres), va comptar amb la direcció musical de Michael Boder i amb la direcció d'una excepcional posada en escena d'Àlex Ollé (La Fura dels Baus) i Valentina Carrasco. En l'espectacle hi va tenir un gran èxit els protagonistes, Barbara Hannigan, Chris Merritt, Ning Liang, Werner Van Mechelen, entre d’altres.