Notícies

Taula rodona sobre Pau Casals i l'exili, organitzada per Memorial Democràtic i Liceu

21 de novembre de 2014. La Fundació Gran Teatre del Liceu i el Memorial Democràtic han organitzat un homenatge a Pau Casals el 27 de novembre, al Gran Teatre del Liceu coincidint amb el concert de la Novena Simfonia de Beethoven. L’acte consistirà en la taula rodona “Pau Casals i l’exili”, que tindrà lloc a la Sala del Cor de 18 a 19:30h.
Es tracta d'una activitat gratuïta, presentada i moderada per Joaquim Molins, president de la Fundació Gran Teatre del Liceu. Intervindran també Jordi Palou-Loverdos, director del Memorial Democràtic; Joaquin Nieto, director de l'oficina de l'Organització Internacional del Treball (OIT) a Espanya; Núria Ballester, directora de la Vil·la Museu Pau Casals, que parlarà de Pau Casals i l’exili, i Macià Alavedra, que va conviure amb el músic català a França. 
Posteriorment, l’Orquestra i el Cor del Gran Teatre del Liceu i el Cor de la Polifònica de Puig-reig interpretaran la Novena Simfonia de Beethoven.

Més informació