Meghan Picerno (© Fay Fox)Barcelona, 7 de maig de 2018. La soprano Meghan Picerno debutarà al Liceu en el rol de Cunegonde a Candide la temporada vinent en substitució de Kathryn Lewek, que s’ha vist obligada a cancel·lar la seva participació per embaràs. Picerno, que ha cantat recentment amb gran èxit el mateix rol al New York City Opera i també amb la San Francisco Symphony, és considerada pel New York Times com una “atractiva veu de soprano i amb un control total de l’escenari”.   

Meghan Picerno ha guanyat reconeixement internacional gràcies a rols recents com el de Christine Daaé a Love Never Dies d’Andrew Lloyd Webber, la Reina de la nit a Die Zauberflöte al Lincoln Center i Carneggie Hall o La fée de Cendrillon al Canadian Institute of Vocal Arts Festival de Montreal. La carrera de Picerno també s’ha desenvolupat amb èxit als Estats Units en la seva vessant més teatral, amb papers com el de Johanna a Sweeney Todd o Maria a West Side Story. Entre els guardons que ha obtingut destaquen el primer premi Arkadi International Vocal o el segon premi al The American Prize Vocal Competition.