Temporades anteriors Off Liceu

Temporada 2017/18

Divendres 9 de febrer (20h)

Oriol Cruixent
Zeichen im Sand duo op. 30 (basada en un poema de l’austríac Georg Trakl)
Antoni Comas (tenor) i Núria Andorrà (percussió)

Pedro Pardo
Cançons de Màrius Torres
Rocio Martínez (soprano) i Quartet de l’Orquestra Victoria de los Ángeles (OSVA)

Carlos de Castellarnau​
Ar'ab la forsa del freis
Oriol Rosés (contratenor) i Manuel Martínez Mínguez (clarinet) i Javier Vilaplana (clarinet)

Presenta Anna Pérez Pagès, periodista i directora del programa Àrtic de Betevé.


Divendres 23 de febrer (20h)

Osias Wilenski
Cicle de cançons per a tenor i piano basat en els poemes i cartes de Luis de Carvajal.
Veronique Werklé (piano)

Benet Casablancas
Retablo sobre textos de Paul Klee.
Rocío Martínez (soprano), Marisa Martins (mezzosoprano) i Jordi Torrent (piano)

Antoni Ros Marbà
Walter Benjamin (escena)
Jordi Torrent (veu i piano)

Presenta Pablo Meléndez-Haddad, periodista, crític musical i cap de redacció d’Ópera Actual.

 

Divendres 13 d’abril (20h)

Nuria Núñez
Sotto l'ombrello della fantasia (òpera de cambra inspirada en el treball de l’escriptor, poeta, periodista i pedagog Gianni Rodari)
Jordi Domènech (contratenor) i Olga Morral (acordió).

Martí Carreras
La Maternitat d’Elna
Direcció: Reverté
Laura Brasó (soprano), Alex Rodríguez Flaqué (violoncel) i Rodrigo de Vera (piano)

Carles Pedragosa
El rapte d’Europa
Mû Mbana (voz), Jordi Santanach (clarinete bajo y saxo soprano), Sasha Agranov (violonchelo) y Carles Pedragosa (piano).
Video: Marc Permanyer

Presenta Jofre Font, periodista de TV3.

 

Divendres1 de juny (20h)

Tomás Peire
Hillary
Llibret i escena: Jordi Pérez Solé
Elena Copons (soprano), Alex Rodríguez Flaqué (violoncel) i Lucas Peire (piano)

Núria Giménez
No more words 
Elena Copons (soprano) i electrònica en viu.

Arnau Tordera I
Paganini Terminator
Arnau Tordera I (veu), Esther Pinyol (arpa) i Arnau Burdó (teclats i electrònica)

Presenta David Guzmán, periodista.

Espai i il·luminació de tot el cicle
Jordi Pérez Solé

Temporada 2016/17

Dijous 16 de febrer (20h)

Ramon Humet
Homenatge a Martha Graham (Poema de Mario Lucarda -Números I i VIII-)
Marisa Martins (mezzo) i Rodrigo de Vera (piano)

Joan Bagés
Meta-morphe
Ums’n Jip (Ulrike Mayer-Spohn (UMS), recorder & electronica, Javier Hagen (JIP), tenor/contratenor & electrònica)

Clara Peya
OCEANES
Trio Clara Peya (Clara Peya –piano-, Sandra Sangiao –veu- i Panxii Baddi – slide guitar i live electronics-)


Divendres 17 de març (20h)

 

Irina Prieto Botella
Migration i Terre des homes (Basada en el text d’Antoine de Saint-Exupéry)
Eulàlia Fantova (mezzo), Alex Castillo (clarinet) i Àlex Rodríguez (cello) i electrònica

Albert Guinovart
Tànit. Cinc cançons de desig.
Albert Guinovart (piano) i Marta Mátheu (soprano)

Lucas Peire
Oda a un llibertí
(llibret d'escena de Jordi Pérez Solé)​
Eulàlia Fantova (mezzo), Néstor Pindado (baríton), José María Martínez (clarinet) i Àlex Rodríguez (cello)

 

Divendres 21 d’abril (20h)

Marc Parrot
El JardíEl millor amic de l’home, Ressona el gong i Arkandú
Marc Parrot (guitarra clàssica i stom box)

Jordi Domènech
Si vera somnia (fragments del cançoner eròtic de Ripoll)
Toni Marsol i Quartet Teixidor (Irantzu Zuasti –violí-, Joan Marsol –violí-, Jordi Armengol –viola- i Xavier Roig –cello-)

Joan Magrané
Després d’un malson (text de Lluïsa Cunillé) i Double (Swans reflecting elephants)
Elena Copons (soprano) i Rodrigo de Vera (piano)


Ambientació i il·luminació
Jordi Pérez Solé