CONTE DE NADAL DE CHARLES DICKENS

  

Somnis de sorra amb música d'Albert Guinovart

El cor dels Amics de la Unió, juntament amb l’orquestra del Gran Teatre del Liceu, ofereix un concert molt especial sobre el conte de Charles Dickens il·lustrat amb la poesia de la sorra de Borja González (Cia. Ytuquepintas).

  • Durada total aproximada 1h 10m

Artistic profile

Print cast
Music and piano
Albert Guinovart
Conductor
Josep Vila i Jover
Adaptation of the text and stage coordination
David Pintó
Sand art
Borja González (Cia. Ytuquepintas)
Symphony Orchestra of the Gran Teatre del Liceu
VEUS - Cor Infantil Amics de la Unió

Cast

SopranoAna San Martín
TenorAlbert Mora

December 2020

17Thursday11:30

Information of Interest

Taller de dibuix amb sorra

Voleu descobrir l’art de dibuixar amb sorra? Doncs per enriquir l’experiència de l’espectacle Conte de Nadal de Charles Dickens us oferim un taller conduït pel mateix Borja, de la Cia Ytuquepintas, en què els vostres alumnes podran descobrir aquesta tècnica i experimentar-hi. 

Preu espectacle + taller 15 € / Places limitades 

Per preparar l'espectacle

Material didàctic    Sessió formació    Vídeo