ORQUESTRA DEL GRAN TEATRE DEL LICEU

Programa de Mozart i Beethoven a l'Auditori de Girona

L'Orquestra Simfònica del Gran Teatre del Liceu i Josep Pons, ofereixen un programa suculent: dues de les pàgines més impressionants del repertori universal com són la Simfonia “Júpiter” de Mozart i la Cinquena Simfonia de Beethoven. La darrera pàgina orquestral del geni de Salzburg, estructurada, equilibrada i elegant, davant del Beethoven més universal, extravertit i apassionant. L'elecció de la peça coincideix amb la celebració de l'Any Beethoven, que commemora el 250è aniversari del naixement del compositor. Dues cimeres que arrodoneixen una sessió única, que combina públic a la Sala Montsalvatge amb l'emissió en directe per streaming.

Fitxa artística

Orquestra Simfònica del Gran Teatre del Liceu
Josep Pons, director

July 2020

30Thursday20:30

Information of Interest

Programa

W.A. Mozart
Simfonia núm. 41, en Do major, KV 551,”Júpiter”

L. van Beethoven
Simfonia núm. 5, en do menor, op. 67