Isabella Gaudí

Soprano

Inicià els estudis musicals l’any 2003, mentre estudiava traducció i interpretació a la Universitat Pompeu Fabra de Barcelona. Ha estudiat amb Raquel Pierotti, Raúl Giménez, Francesca Roig, Luciana Serra i actualment amb Mariella Devia i Jaume Aragall. Ha cantat a Espanya, Itàlia, França, Alemanya, Bèlgica, Colòmbia, els Estats Units i el Japó. L’han dirigida els mestres Alberto Zedda, Michael Boder, Pablo Heras-Casado, Will Crutchfield, Guillermo García Calvo, Antonio Fogliani, Jean-Luc Tingaud, Gueràssim Voronkov, Giovanni Battista Rigon, Josep Pons i Corrado Rovaris; així com els directors d’escena Robert Carsen, Joan Anton Rechi, Guy Joosten, Oliver Py, Nicola Berloffa, Rafael de Castro, Michał Znaniecki i Rafel Duran.

Debutà al Gran Teatre del Liceu la temporada 2015/16 amb Götterdämmerung, i hi ha tornat amb Diàlegs de Tirant e Carmesina (2019/20).

2020/21

()
George Benjamin