Otello

La Veu del Liceu-06

Entrevista a Carlos Álvarez

“L’art, en general, és el suport que la civilització va crear per fer que l’ésser humà se sentís, afectivament, sensitivament i intel·lectualment millor. A més, la música emociona i provoca eufòria”.
Entrevista

Share the article

Do you want to receive the news? Subscribe

Fa més de 25 anys que va trepitjar l’escenari del Gran Teatre del Liceu per primera vegada, i ja són uns quants els èxits que l’han convertit en un dels cantants més estimats d’aquest teatre. Ara torna amb un dels personatges més icònics de Verdi, que és, alhora, una de les seves millors cartes en els principals teatres del món. Conversem amb el baríton Carlos Álvarez, que assumeix la part de Yago, l’antagonista de l’òpera Otello.

Share the article

Do you want to receive the news? Subscribe

Themes: Òpera; Verdi

Keep scrolling to see the next article

Load next