LA CUINA DE ROSSINI

  
VENDA PREFERENT
01/09/21
VENDA GENERAL
08/09/21

Un món fascinant que ens portarà fins a les òperes de Rossini.<

La cuina de Rossini ens explica la història de dos joves, en Ross i la Isabella, els quals, en un viatge d’amistat i de descoberta, s’endinsaran en un món fascinant que els portarà fins a les òperes de Rossini.

Una història màgica i plena de contrastos on els joves protagonistes s’adonaran que la diferència els enriqueix i en la qual modernitat i tradició es troben per entendre’s i complementar-se. Valors com la passió per la música, els hàbits saludables, la superació i el respecte els acompanyaran en aquesta aventura.

Rossini, a banda de la seva genialitat com a músic, era un apassionat de la cuina. Les receptes de La cuina de Rossini, en aquest cas, no seran només culinàries.

Recomanat a partir de 6 anys

Amb el suport de:

  • Durada total aproximada 1h 15m

Artistic profile

Direction
David Selvas
Conductor and musical adaptation
Andreu Gallén
Playwright
Sergi Pompermayer
Choreography
Ana Pérez
Set Design
Alejandro Andújar
Set Design Assistant
Maria Albadalejo
Director Assistant
Norbert Martínez
Costume Design
Maria Armengol
Lighting
Marc Salicrú
Video Artist
Joan Rodón (dLux.pro)
Musical Assistant
Adrià Aguilera
Orchestra
Ensemble Conservatori Liceu
Musicians
Neus Navarrete (Violin), Pol Coronado (Violin), Elena Lasheras (Viola), Violeta Albert (Violoncello), Enric Bassacoma (Double bass), Josep Portella (Flute), Clara Soler (Clarinet), Marc Anguera (Horn) and Albert Muñoz (Bassoon).

Cast

RossiniFrederico de Oliveiras
RossToni Viñals
IsabellaNeus Pamies
CenerentolaMar Esteve
FiorelloJoan Garcia Gomà
BasiliXavi Fernandez
GuillemJosé Manuel Guinot

En el marc de col·laboració entre el Gran Teatre del Liceu, la Fundació Ferrer-Salat i la Fundació Conservatori Liceu, amb l’objectiu d’impulsar la participació de joves músics i creadors provinents del Centre Superior de la Fundació Conservatori Liceu.

 

February 2022

5Saturday11:00buy
6Sunday11:00buy

April 2022

23Saturday10:30buy
23Saturday12:30buy
24Sunday11:00buy