All the news

Radvanovsky torna al Liceu amb 'Les tres reines'

  • Després d’oferir al setembre un emotiu concert que obria la temporada 2020/21 amb Piotr Beczala, Sondra Radvanovsky torna al Teatre representant escenes de la ‘Trilogia Tudor’ de Donizetti (Anna Bolena, Maria Stuarda i RobertoDevereux)
  • El reconegut mestre Riccardo Frizza s’apodera una altra vegada del fossat del Teatre, després de dirigir amb èxit les deu funcions de l’òpera ‘Les contes d’Hoffmann’ el gener passat
  • El repartiment artístic també inclou la mezzosoprano Gemma Coma-Alabert, el tenor Marc Sala, el baríton Carles Pachón i la participació de l’Orquestra Simfònica i el Cor del Gran Teatre del Liceu, tots sota la batuta del director Riccardo Frizza
  • La proposta escènica porta el segell de Rafael Villalobos i contempla un vestuari diferent per a cada rol de les tres reines isabelines: l’orgullosa Maria Stuarda, la passional Anna Bolena i la poderosa Isabel I
  • Radvanovsky oferirà dues úniques funcions amb un mateix programa, el proper 6 i 8 de maig a les 19h
  • El concert té el suport de Bankinter

Barcelona, 27 d’abril de 2021. El Gran Teatre del Liceu segueix en la seva línia estratègica de ser la casa de les grans veus internacionals i convida els propers dies 6 i 8 de maig a una de les cantants més estimades pel públic liceista, Sondra Radvanovsky, que torna al Teatre després d’oferir al setembre un emotiu concert que obria la temporada 2020/21 amb Piotr Beczala. El recital, que compta amb el suport de Bankinter, recull grans escenes de la ‘Trilogia Tudor’ de Gaetano Donizetti: Anna Bolena, Maria Stuarda i RobertoDevereux. Radvanovsky compartirà escenari amb la mezzosoprano Gemma Coma-Alabert, el tenor Marc Sala, el baríton Carles Pachón i la participació de l’Orquestra Simfònica i el Cor del Gran Teatre del Liceu, tots ells sota la batuta del mestre Riccardo Frizza. La proposta escènica va a càrrec del director Rafael Villalobos.

En paraules del director artístic del Liceu, Víctor Garcia de Gomar, “per a qualsevol melòman que apreciï l’elegància de línia del cant i el poder dramàtic de l'òpera italiana i particularment del belcanto, aquest projecte de les Les tres reines és un autèntic regal”.

El recital s’organitza en 3 parts sense pausa que revisen fragments de les 3 òperes de Donizetti en aquest ordre: Obertura i escena final nº 15 i ària 16 d’ Anna Bolena, obertura i escena final nº 9 de Maria Stuarda i obertura i escena final nº 6 de Roberto Devereux. Entre les escenes, hi haurà una pausa tècnica de 5 minuts per canvis de vestuaris.