LA CUINA DE ROSSINI

  

Una història màgica i plena de contrastos

La cuina de Rossini ens explica la història de dos joves, en Ross i la Isabella, els quals, en un viatge d’amistat i de descoberta, s’endinsaran en un món fascinant que els portarà fins a les òperes de Rossini.

Una història màgica i plena de contrastos on els joves protagonistes s’adonaran que la diferència els enriqueix i en la qual modernitat i tradició es troben per entendre’s i complementar-se. Valors com la passió per la música, els hàbits saludables, la superació i el respecte els acompanyaran en aquesta aventura.

Rossini, a banda de la seva genialitat com a músic, era un apassionat de la cuina. Les receptes de La cuina de Rossini, en aquest cas, no seran només culinàries.

Recomanat a partir de 6 anys

Amb el suport de:

  • Durada total aproximada 1h 15m

Artistic profile

Print cast
Direction
David Selvas
Conductor and musical adaptation
Andreu Gallén
Playwright
Sergi Pompermayer
Set Design
Alejandro Andújar
Director Assistant
Norbert Martínez
Costume Design
Maria Armengol
Lighting
Marc Salicrú
Video Artist
Joan Rodón (dLux.pro)
Musicians
Ensemble Conservatori Liceu

En el marc de col·laboració entre el Gran Teatre del Liceu, la Fundació Ferrer-Salat i la Fundació Conservatori Liceu, amb l’objectiu d’impulsar la participació de joves músics i creadors provinents del Centre Superior de la Fundació Conservatori Liceu.

 

February 2022

2Wednesday11:00
4Friday11:00
8Tuesday11:00
10Thursday12:00
11Friday11:00

April 2022

19Tuesday11:00
20Wednesday11:00
21Thursday11:00
25Monday11:00