En escena. La bohème

En escena

Share the article

Do you want to receive the news? Subscribe

Atalla Ayan

Tenor

The Brazilian tenor Atalla Ayan made his mark in 2008 when he played Rodolfo (La bohème) in Athens and went on to sing in New York, London, Milan, Munich, Stuttgart, Geneva, Berlin, San Francisco and other cities.

In the 2019/20 season he made his debut in Vienna as Nemorino (L’elisir d’amore) and at the Staatsoper Berlin as An Italian Singer (Der Rosenkavalier). He has also played Alfredo (La traviata) in Paris and Dresden.

This will be his first appearance at the Gran Teatre del Liceu.

Giorgio Berrugi

Tenor

Exclarinetista de l’Orchestra Sinfonica de Roma i membre de la Semperoper de Dresden entre els anys 2010 i 2013, canta habitualment en teatres i auditoris, com el Teatro alla Scala de Milà, Royal Opera House de Londres, Lincoln Center de Nova York, Teatre Bolxoi de Moscou, Théâtre des Champs Élysées de París, Lyric Opera de Chicago, Oper de Frankfurt, Teatro dell’Opera de Roma, Gewandhaus de Leipzig, Concertgebouw d’Amsterdam, Parco della Musica de Roma i Arena de Verona, entre d’altres.

El seu repertori inclou rols com Nemorino (L’elisir d’amore), Alfredo (La traviata), Cavaradossi (Tosca), Pinkerton (Madama Butterfly), Riccardo (Un ballo in maschera), duc de Màntua (Rigoletto), Don José (Carmen), etc. Ha treballat amb els mestres Zubin Mehta, Christian Thielemann, Fabio Luisi, Andriss Nelsons, Gustavo Dudamel, Daniel Oren, Gianandrea Noseda, Pinchas Steinberg, Myung-Whun Chung, Manfred Honeck i Jaap van Zweden. Aquesta temporada té previst cantar Macbeth i el Rèquiem de Verdi a Parma, Ernani a Palerm i Tosca amb la Haifa Symphony Orchestra.

Debuta al Gran Teatre del Liceu.

Anita Hartig

Soprano

Thanks to the awards she won while a student at the Gheorghe Dima Music Academy in Cluj-Napoca (Romania), soprano Anita Hartig made her debut as Mimì (La bohème) at the National Opera in Bucharest in 2006.

Her latest engagements have included the following roles: Amelia Grimaldi (Simon Boccanegra) in Paris; Violetta (La traviata) in New York, Paris and London; Mimì in New York, Vienna, Madrid and Berlin; Micaëla (Carmen) in San Francisco; and Liù (Turandot) in New York.

We have seen her at the Liceu in La traviata (2014/15) and Turandot (2019/20).

Maria Teresa Leva

Soprano

Nascuda a Reggio Calabria el 1987, és la guanyadora del concurs 'Ottavio Ziino' del 2013, des de llavors ha desenvolupat una brillant carrera als principals teatres italians gràcies a un innat talent vocal i escènic, destacant La Scalla de Milà i el Teatro Regio de Torí. El seu repertori inclou rols com el de Mimì (La bohème), Liù (Turandot), Micaela (Carmen) i Violetta (La traviata), Nedda (Pagliacci). Altres rols han estat Leonora (Il trovatore), Aida, Magda (La rondine), Anna (Le Villi), en teatres italians de renom i també a nivell internacional, entre els quals el Circuit líric Lombard, Gènova, Florència, Bari, Torí, Liegi. Recentment  ha interpretat a Margherita / Elena (Mefistofele) a Tòquio.

Debuta al Gran Teatre del Liceu.

Adriana González

Soprano

Nascuda a Guatemala, finalitzà els estudis musicals l’any 2012. L’any 2019 guanyà el primer premi del concurs Operalia i el Premi Pepita Embil de sarsuela a Praga. Ha rebut altres distincions: Prix Lyrique du Cercle Carpeaux, primer premi Bel Canto 2012 del Festival de la Canzone Italiana, tercer premi del Concurs Internacional de Cant Veronica Dunne 2016, primer premi del Concurs Otto Edelmann 2016, premi Oper Burg Gars a Viena, segon premi del Concurs Tenor Francesc Viñas 2017, a més de sis premis extraordinaris.

Entre els seus propers projectes trobem papers com la comtessa (Le nozze di Figaro) a Frankfurt i Luxemburg; Mimì (La bohème) a Barcelona, Toló i Tòquio; Juliette (Roméo et Juliette) a Houston, i Micaëla (Carmen) al festival de Sanxay (França). L’any 2019 signà un contracte amb Audax Records i ha publicat el disc Dussaut & Covatti, amb obres d’aquests dos compositors francesos, acompanyada al piano per Iñaki Encina Oyón.

Debutà al Gran Teatre del Liceu la temporada 2017/18 amb Il viaggio a Reims.

Share the article

Do you want to receive the news? Subscribe

Keep scrolling to see the next article

Load next