LECTURA 'DIVINA COMÈDIA'

El proper 14 de setembre commemorem els 700 anys del traspàs d’un dels grans de la Literatura de tots els temps: Dante Alighieri

Com a primera activitat de la temporada del Gran Teatre del Liceu i en relació amb el fil conductor de la mateixa (el paradís) volem oferir la primera lectura completa continuada a Barcelona de la Divina Comèdia: un dels textos universals, atemporals i cabdals de la poesia europea. En els tercets encadenats inventats pel seu autor es narra el viatge de Dante i Virgili al regne cristià d’ultratomba. Un autèntic monument d’Occident és dramàtic i tenebrós a l’Infern, pictòric i melangiós al Purgatori i lluminós i musical al Paradís. 

Per tal d’oferir aquesta lectura continuada de l’obra completa (en la traducció de Josep Maria de Segarra), voldríem convidar-vos a participar durant la mateixa jornada.

14 de setembre
Sala Tenor Viñas (Gran Teatre del Liceu)
A partir de les 9h i fins a completar la lectura

Accés per La Rambla (vestíbul principal)

Moltes gràcies per la vostra participació i esperem poder comptar amb vosaltres per aquesta marató especial!