War Requiem

Sobre la producció

Una videoinstal·lació al camp de batalla

El War Requiem no és una òpera, i per tant no té un argument, ni demana cap mena de producció escènica per poder-lo interpretar de la manera correcta.

Article

Comunitat i pau

El War Requiem com a símbol

La guerra com a inspiració

L’oratori com a òpera

Sobre l'obra

Un monument amb aparença religiosa i un fort missatge moral

El 1961 Benjamin Britten va rebre l’encàrrec d’escriure una peça amb motiu de la nova consagració de la catedral de Coventry, una de les joies de l’arquitectura gòtica anglesa –la construcció original és del segle XIV–, que havia estat destruïda p

En escena

Un cor en plenitud i grans estrelles del lied a escena

En la seva forma final sobre l’escenari, aquesta producció del War Requiem és tan complexa i col·lectiva com la part exclusivament musical: a més dels aspectes relacionats amb el vídeo i la il·luminació, també hi és important la tasca cor

Playlist

Moments musicals clau 'War Requiem'

Dies irae, cor

«Recordare Jesu Pie»