Todas las noticias

Liceu Under 35 als Jardins de Pedralbes

Barcelona, 3 de juliol de 2020. El Gran Teatre del Liceu, Festival Jardins de Pedralbes i SEAT celebren el proper 18 de juliol a les 22h la darrera edició del Liceu Under 35 de la temporada. Un concert amb algunes de les més cèlebres bandes sonores que els joves podran gaudir per tan sols 20 euros (el nou preu de les edicions Under 35 de la temporada 2020/21). L’Orquestra del Liceu dirigida per Josep Pons oferirà un programa encisador amb la música de pel·lícules que han acabat traspassant la gran pantalla per instal·lar-se a les sales de concerts (La missió, La llista de Schindler, Mort a Venècia, Cinema Paradiso, Psicosi, El Gattopardo, Memòries d’Àfrica...). Com és habitual en les edicions del Liceu Under 35, els assistents podran gaudir dels food stands habilitats als jardins i en acabar el concert podran seguir ballant amb una sessió de DJ en directe.

El dia abans, el 17 de juliol a les 22h, Josep Pons també dirigirà una altra vetllada on es mostra la versatilitat de l’Orquestra Simfònica del Liceu. Un programa amb dues perles del classicisme: la Simfonia núm. 40 i el Concert per piano i orquestra núm. 23, que comptarà amb Albert Guinovart com a solista.

L'Orquestra del Liceu interpreta bandes sonores
Festival Jardins de Pedralbes
18 juliol - 22h
Compra

PASSOS A SEGUIR PER OBTENIR LES TEVES ENTRADES A 20€

  1. Selecciona les teves localitats
  2. Introdueix la paraula clau U35FP
  3. No t'oblidis de tornar a marcar les caselles que apareixen sota el nou preu per confirmar el teu descompte.

La sessió del Liceu Under 35 compta amb el suport de: