CONCURSO TENOR VIÑAS: CONCIERTO FINAL

  

Sigue la retransmisión en directo a partir de las 18h

EN DIRECTO

Desde el año 1963, cuando el Dr. Jacint Vilardell fundó el Concurso en memoria del célebre tenor catalán Francisco Viñas, el certamen ha alcanzado un gran prestigio internacional, contando con el apoyo de los teatros de ópera más importantes del mundo. Voces como las de Tamara Wilson en 2011, Javier Camarena en 2005, Violeta Urmana en 1992, Zeljko Lucic en 1997, Antonio Gandía en 2004 así como Vicenç Sardinero en 1965 han ganado en el Concurso.

57.ª edición del Concurso Internacional de Canto Tenor Viñas.

Ficha artística

Orquesta Sinfónica del Gran Teatre del Liceu
Dirección
Francesc Prat

enero 2020

26domingo18:00

Información de interés

Programa

 

PRIMERA PARTE

MANUEL FUENTES, baix-baríton (ESPANYA)
Premi Extraordinari “Plácido Domingo” al millor cantant espanyol, Premi Extraordinari “Festival Castell de Peralada” i Premi Extraordinari “Fundació de Música Ferrer-Salat”

Vi ravviso – La sonnambula (Bellini)

ALEXANDER KÖPECZI, baix (ROMANIA)
Premi Especial “Asssociació Liceistes 4rt i 5è pis” al millor intèrpret de Verdi i Premi Extraordinari “Internationale OpernWerkstatt”

Il lacerato spirito – Simon Boccanegra (Verdi)

MARIA BREA, soprano (VENEÇUELA)
Sisè Premi “Hoteles Catalonia” i grup “Amics del Concurs Tenor Viñas” i Premi Especial “Teatro Nacional de la Zarzuela” al millor intèrpret de Sarsuela

Depuis le jour – Louise (Charpentier)
Me llaman la primorosa – El barbero de Sevilla (Nieto i Giménez)

MELISSA ZGOURIDI, mezzosoprano (ESTATS UNITS)
Cinquè Premi grup “Amics del Concurs Tenor Viñas” i Premi Extraordinari “Mercedes Viñas”

Ària d’Olga – Eugeni Oneguin (Txaikovski)
Ària de les cartes – Werther (Massenet)

INSIK CHOI, baix-baríton (COREA SUD)
Quart Premi “Reial Cercle Artístic de Barcelona” i “Villasa S.L. in memoriam de Javier Villavecchia i Marta Obregón”, Premi Extraordinari “Teatro Real de Madrid” i Premi del públic assistent a la Prova Final         

È sogno o realtà? – Falstaff  (Verdi)
Nemico della patria – Andrea Chénier (Giordano)

 

SEGUND PARTE

YARITZA VÉLIZ AQUEA, soprano (XILE)
Tercer Premi "Maria Esperança Salvans Piera”, Premi Extraordinari “Teatro Real de Madrid”, Premi Especial “Fundació Bancària la Caixa” al millor intèrpret d’Òpera Francesa i Premi Extraordinari “Leonor Gago – LG Artist Management”

C’est des contrebandiers – Carmen (Bizet)
Sì, mi chiamano Mimi – La bohème (Puccini)

NATALIA KUTATELADZE, mezzosoprano (GEÒRGIA)
Segon Premi grup “Amics del Concurs Tenor Viñas”, Premi Extraordinari “Teatro Real de Madrid”, Premi Extraordinari “Associació d’Amics de l’Òpera de Sabadell” i Premi del públic assistent a la Prova Final.

Havanera – Carmen (Bizet)
O mio Fernando – La favorita (Donizetti)

VICTORIA KARKACHEVA, mezzosoprano (RÚSSIA)
Primer Gran Premi “Fundació Puig - Fundació Gran Teatre del Liceu”, Premi Extraordinari “Teatro Real de Madrid” i Premi Especial “Leonor Gago - Concerlírica Ópera Internacional” al millor intèrpret de Música Russa

Ària de Pauline – La dama de piques (Txaikovski)
Se Romeo – I Capuleti e i Montecchi (Bellini)