Imagen
Jarrett Ott.

Entre els seus compromisos per a aquesta temporada del baríton nord-americà trobem el seu debut al Théâtre National de l'Opéra-Comique de París interpretant Jan Nyman (Breaking the Waves de Missy Mazzoli), Dandini (La cenerentola) a l’Oper Stuttgart i Maximilian (Candide) amb l’orquestra Hamburg Symphoniker al festival de Lusàcia (Polònia), Comte d’Almaviva (Le nozze di Figaro) a la Pittsburgh Opera, entre d’altres. La passada temporada, 2021/22, va debutar a l’Opéra national de Paris cantant Oreste (Iphigénie en Tauride), Dandini a la Bayerische Staatsoper de Munic, Aeneas (Dido and Aeneas) al Grand Théâtre de la Ville de Luxembourg amb direcció musical d’Emmanuelle Haïm i Sharpless (Madama Butterfly) i Faust (Escenes del Faust de Goethe de R. Schumann) a l’Oper Stuttgart.

Debuta al Gran Teatre del Liceu.