Milan Perišic

Baríton
Image
Milan Perišic.

Nascut a Novi Sad (Sèrbia), estudià Composició a l’Acadèmia d’Art de la seva ciutat natal, i el 2021 va finalitzar els seus estudis de cant al Conservatori Giuseppe Tartini de Trieste.

Ha estat premiat amb el segon premi del VI Concurs Internacional de cant Bellano Paese degli Artisti, tercer premi del XII Concurs Internacional de cant Salvatore Licitra, en el V Concurs de cant Compostel·la lírica, i el 2021 en el XXXVIII Concurs Internacional de Cant ciutat de Logronyo-La Rioja.

Forma part del grup de cantants de la segona edició del programa Crescendo per a joves artistes del Teatro Real de Madrid.

Entre el seu repertori trobem rols com Marcello (La bohème), Don Giovanni, Gonzalo (María Manuela), Vidal (Luisa Fernanda) i Comissari imperial (Madama Butterfly). A més, darrerament ha interpretat el paper d’Alonso en l’estrena de la sarsuela El orgullo de quererte de Javier Carmena als Teatros del Canal de Madrid.

Debutà al Gran Teatre del Liceu la temporada 2022/23 amb Tosca i L’incoronazione di Poppea