Un viatge a través de la història de la colla castellera

Els Castellers de Vilafranca i els Comediants presenten la Gala del 75è Aniversari de la colla, que vol ser un viatge a través de la història de la colla i dels castells a la capital de l'Alt Penedès. A més, serà la primera vegada a la història que el Gran Teatre del Liceu és escenari de castells. 

Però la celebració dels 75 anys dels Castellers de Vilafranca serà molt més que una actuació castellera. La companyia dels Comediants està preparant una gala amb molta música i teatre que convertirà el Liceu en una gran plaça i farà viatjar el públic des de les primeres referències a Vilafranca dels balls de valencians i les muixerangues, origen dels castells, fins les últimes fites castelleres dels de la camisa verda, que els han convertit en capdavanters del món casteller. La gala comptarà amb la presentació de la comunicadora Elisabeth Carnicé i l'actor David Bagés i amb la música en directe de l'Orquestra de Músiques d'Arrel de Catalunya, que està arrenjant noves peces especialment per aquesta ocasió, i del Quartet Mèlt. 

Organitza:
Castellers de Vilafranca 
c/ General Prim, 11
08720 Vilafranca del Penedès
info@castellersdevilafranca.com

September 2023