Les Obsessions

La veu del Liceu 01

Obsessions. Una 'playlist' de Víctor Garcia de Gomar

La temporada retrata l’obsessió des de molts angles. Quina és la cartografia sonora de l’obsessió?
Playlist

Share the article

Do you want to receive the news? Subscribe

Des dels compassos obstinats de La consagració de la primavera d’Igor Stravinski fins als seus reflexos a El amor brujo de Falla, passant pels temes musicals d’un Otello que es desfà per la gelosia envers Desdemona, uns enamorats Rodolfo i Mimì que volen tornar a un passat més feliç, la trastornada Lucia di Lammermoor davant d’una societat opressiva, un Don Giovanni en plena cacera de conquestes amoroses o una Violetta Valery obsessionada perquè la gent cregui en la sinceritat del seu amor per Alfredo. Singulars exemples d’aquesta banda sonora on es pinta amb música l’estat d’una persona dominada per una idea fixa; una espiral ressonant plena de genialitat.

Share the article

Do you want to receive the news? Subscribe

Keep scrolling to see the next article

Load next