Christian Immler

Baix-baríton

Estudià amb Rudolf Piernay a Londres i inicià la seva carrera gràcies a l’International Nadia et Lili Boulanger Competition de París.

En concert ha cantat arreu del món obres de Händel, Haydn, Mozart, Mendelssohn, Mahler i, especialment, Bach. Ha treballat amb els mestres Nikolaus Harnoncourt, Marc Minkowski, Christophe Rousset, Philippe Herreweghe, Ivor Bolton, Daniel Harding, Kent Nagano, James Conlon, Andrew Parrott, Michel Corboz, Masaaki Suzuki, Raphaël Pichon, Ottavio Dantone, Giovanni Antonini, Thomas Hengelbrock, Frieder Bernius, William Christie i Leonardo García Alarcón en teatres i auditoris d’arreu, com el Concertgebouw d’Amsterdam, Sydney Opera House, així com als festivals de Salzburg, Ais de Provença, Lucerna i BBC Proms.

També ha cantat òperes escenificades al Théâtre National de l’Opéra Comique de París, Grand Théâtre de Ginebra, Theater an der Wien, Israeli Opera de Tel Aviv i Teatro La Fenice de Venècia, així com al festival Boston Early Music, entre d’altres.

Debuta al Gran Teatre del Liceu.

2021/22

( )
Georg Philipp Telemann