Mingjie Lei

Tenor

Estudià al Conservatori Central de Pequín, seguidament a la Manhattan School of Music de Nova York i al Curtis Institute de Filadèlfia.

Formà part del programa Merola de l’òpera de San Francisco i va ser membre del Ryan Opera Centre a la Lyric Opera of Chicago. L’any 2016 va participar al programa Young Singers del festival de Salzburg cantant The Fairy-Queen de Henry Purcell, a més de realitzar concerts amb la Camerata de Salzburg i l’orquestra del Mozarteum. Entre els seus compromisos recents trobem el seu debut a la Deutsche Oper Berlin interpretant Fenton (Falstaff), així com el debut a la De Vlaamse Opera d’Anvers com a Ferrando (Così fan tutte); a Hamburg cantant Der Prinz von Homburg, Così fan tutte, Iphigénie en Tauride, La flauta màgica i Don Pasquale, aquest darrer títol també l’ha cantat a Zuric dirigit musicalment per Enrique Mazzola i escènicament per Christof Loy.

També l’han dirigit mestres com Sir Andrew Davis, Ari Pelto, Jacques Lacombe, Cornelius Meister i Mark Shapiro.

Debuta al Gran Teatre del Liceu.

2021/22

( )