Image

Col·labora habitualment amb les principals orquestres espanyoles i internacionals com Boston Symphony, Los Angeles Philharmonic, Toronto Philharmonic o Orchestra del Teatro La Fenice.

Entre d’altres l’han dirigit mestres com Rafael Frühbeck de Burgos, Juanjo Mena, Antoni Ros-Marbà, Guillermo García Calvo, Ralf Weikert o Roberto Abbado. Ha cantat en festivals com el de Rossini de Pesaro i Tanglewood, a més d’actuar al Japó, l’Òpera de Colòmbia, Royal Opera House Muscat i Royal Opera House de Londres.

Entre els seus compromisos recents trobem El capvespre dels déus a Oviedo, El barberillo de Lavapiés, Cecila Valdés i Benamor al Teatro de la Zarzuela de Madrid; Arsace (Semiramide) a Londres, Suzuki (Madama Butterfly) a Sant Sebastià, Dalila (Samson et Dalila) al Teatro Romano de Mèrida, etc.

Debutà al Gran Teatre del Liceu la temporada 2003/04 amb Il mondo della luna, i hi ha tornat amb La forza del destino (2012/13) i El capvespre dels déus (2015/16).