Peter Rose

Baix

Cantant habitual a la Metropolitan Opera de Nova York, Royal Opera House de Londres, Teatro alla Scala de Milà, i a Viena, París, Berlín i Munic, així com als festivals de Salzburg i Bayreuth, entre el seu repertori trobem rols d’Ochs (El cavaller de la rosa), Gurnemanz (Parsifal), Fasolt (L’Anell del Nibelung), Daland (L’holandès errant), rei Marke (Tristan und Isolde), Commendatore i Leporello (Don Giovanni), Gorjančikov (De la casa dels morts), Kecal (La núvia venuda), Banquo (Macbeth), Gremin (Ievgueni Oneguin), Osmin (El rapte del serrall), Zaccaria (Nabucco), Arkël (Pelléas et Mélisande), Rocco (Fidelio) i Falstaff, entre d’altres. L’han dirigit, entre altres mestres, Kleiber, Maazel, Giulini, Masur, Haitink, Rattle, Barenboim, Mehta, Thieleman, Solti, Mackerras i Petrenko.

Debutà al Gran Teatre del Liceu la temporada 2004/05 amb A midsummer night’s dream, i hi ha tornat amb El cavaller de la rosa (2009/10) i Rienzi (2012/13).

2021/22

( )
Alban Berg