Image
Amina Edris.

Nascuda a Egipte i criada a Nova Zelanda, entre els seus compromisos més recents trobem la interpretació de Cleopatra en l’estrena mundial d’Antony and Cleopatra a la San Francisco Opera. Aquesta temporada també ha debutat el rol de Marguerite (Faust) a la Detroit Opera House, també ha interpretat el paper protagonista de l’òpera Ariane de J. Massenet amb l’orquestra Bayerischen Rundfunks, així com Musetta (La bohème) al Théâtre des Champs-Élysées de París.

Ha interpretat Manon a l’Opéra National Bordeaux i Opéra national de Paris, a més de cantar Adalgisa (Norma) al festival d’Aix-en-Provence, La Folie (Platée) a París, Alice (Robert le diable) a Bordeus, Juliette (Roméo et Juliette) a San Francisco i Violetta (La traviata) a l’Opéra de Limoges i amb la Canadian Opera Company.

Debuta al Gran Teatre del Liceu.

Temporada 2022-23

Manon ( MANON LESCAUT )