Image
Jean-Vincent Blot.

Es graduà al Conservatori Nacional de París. Entre el seu repertori trobem papers com Zúñiga (Carmen), Duc de Verona (Roméo et Juliette), Luther i Crespel (Les contes d’Hoffmann), Nourabad (Les pêcheurs de perles), Arkel (Pelléas et Mélisande), Le Gouverneur (Le Comte Ory), Masetto i Comendatore (Don Giovanni), Basilio (Il barbiere di Siviglia), Haly (L’italiana in Algeri), Lodovico (Otello), Rambaldo (La rondine), Daland (L’holandès errant), Príncep Gremin (Ievgeni Oneguin), etc.

Ha cantat en teatres com el Teatro alla Scala de Milà, Deutsche Oper Berlin, Accademia Nazionale di Santa Cecilia de Roma, entre d’altres. Aquesta temporada, a banda del seu debut a Barcelona, té en la seva agenda papers com el Rei d’Egipte (Aida) a Montpeller, oncle Bonzo (Madama Butterfly) a Bordeus i doctor Grenvil (La traviata) a Nancy.

Debuta al Gran Teatre del Liceu. 

Temporada 2022-23

Manon ( EL COMTE DES GRIEUX )